III liga. BKS stłamszony po przerwie

433 0

Bochnianie do meczu z Porońcem przystąpili po trzech ligowych konfrontacjach zakończonych kolejno porażką, remisem i wygraną, co sugerowałoby tendencję wzrostową formy. Mecz dla gości ułożył się znakomicie. Już w 22 minucie Sławomir Zubel strzelił gola z rzutu karnego (za faul na nim samym) dającego zespołowi z Bochni prowadzenie, co oddawało przebieg rywalizacji w pierwszych 45 minutach. Do czasu straconej „do szatni” bramki graliśmy bardzo dobrze taktycznie. Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej porażki. Gdyby ktoś powiedział mi wtedy, że przegramy 1-5 kazałbym mu się puknąć w czoło – mówił po meczu trener bochnian Marcin Manelski. Po zamianie stron mecz stał się już jednostronnym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszych minutach tej części gry. Zostaliśmy stłamszeni przez rywala. Może nie tyle fizycznie, ale cwaniactwem. Doświadczeni rywale grali wiele prostych, ale jednak skutecznych piłek. Po stracie goli z rzutów wolnych na 2-1 i 3-1 rozkleiliśmy się, próbowaliśmy jeszcze odpowiedzieć bramką, ale zbytnie otwarcie kosztowało nas kolejnymi kontrami golami dla Porońca. Jesteśmy młodym zespołem, musimy uczyć się boiskowego cwaniactwa – relacjonował trener BKS.

Poroniec – BKS 5-1 (1-1)
Bramki: Maciej Gogola 45′, Mateusz Chrobak 56′, Rafał Waksmundzki 61′, Rafał Gadzina 75′, Dawid Bartos 90′ – karny – Sławomir Zubel – karny 22′
BKS: Czapla- Wasyl, Kret, Mazur, Lewicki – Furtak (75 Majka), Kasprzyk – Siwek (65′ Dobranowski), Szkotak, Łyduch (82′ Styrna) – Zubel.
Poroniec: Gawron – Piszczek, Bartos, Nowobilski, Kępa – Zasadni (82 Antoł), Gogola, Chrobak, Waksmundzki – Lichacz (79 Grela), Gadzina (77 Folwarski).