IV liga. Coraz trudniejsza sytuacja Sokoła

400 0

Drużyna Sławomira Rydza ma patent na ekipę z Nowej Jastrząbki. Jesienią pokonała ją 1-0, a w dzisiejszym rewanżu zdołała wywalczyć bezbramkowy remis.Punkt nie daje wielkiego komfortu drużynie z Jadownik. Na dwie kolejki przed końcem sezonu ma ona 29 punktów i do Watry traci 6 punktów.

Tylko w nieco lepszej sytuacji jest Sokół. Drużyna Sławomira Zubla przystępowała do meczu z KS Zakopane z wielką nadzieją na przełamanie trwającej od miesiąca serii meczów bez zwycięstwa. Wiktoria nad zakopiańczykami miała pomóc wydobyć się ze strefy spadkowej, w którą borzęcinianie wtoczyli się na wiosnę. Niestety dla nich przegrali aż 0-4. Mecz dla gospodarzy ułożył się fatalnie. Pierwsza bramka stracona już w 12 minucie, a chwilę później czerwona kartka dla Mateusza Fortuny za groźnie wyglądające kopnięcie rywala w twarz.

Od 18 minuty graliśmy w dziesiątkę. Musieliśmy grać o zwycięstwo i dlatego szukaliśmy okazji do zdobycia bramki. Zabrakło nam szczęścia. Zamiast bramki obijaliśmy słupki. Podjęliśmy ryzyko – zagraliśmy na trójkę z tyłu – z którego skorzystali goście, którzy nas kilkukrotnie skontrowali- relacjonował spotkanie Sławomir Zubel. Sytuacja Sokoła jest bardzo trudna. W dwóch ostatnich meczach musi wygrać, a zmierzy się najpierw z liderem – Wolanią oraz lokalnym rywalem – Jadowniczanką.

Sokół: Mucek- Policht, Świątek (60′ Sikorski), Gawłowicz, Fortuna – Woda, Goryczko, Kostecki, Turczyn (70′ Zając) Gałka – Zabiegała.
Zakopane: Dziedzic – Floryn, Murzyn, Leniewicz, Bachleda – Król (85 Manista), Ustupski (65 Grela), Drabik, Witoń (70 Gał) – Wesołowski, Kłosowski (80 Sawina)

O dużym pechu mogą mówić zawodnicy Rylovii. W meczu z wiceliderem z Żabna do 95 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero wtedy gola na wagę trzech punktów strzelił grający trener gospodarzy – Wacław Maciosek. Bramkę dla Rylovii na 0-1 strzelił Dawid Szewczyk. Wyrównał w 62 minucie Dariusz Bałut. Ekipa trenera Leszka Janiczka zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli. Ma cztery punkty przewagi nad Watrą, która jest pierwszym zespołem znajdującym się ponad przysłowiową kreską.

W następnej kolejce Rylovia zagra z Turbaczem, a w ostatnim meczu sezonu zmierzy się na wyjeździe z Watrą.

Rylovia: Baran Karol – Ostrowski Norbert, Stawarz Piotr, Ostrowski Arkadiusz, Motylski Michał – Baran Jakub (70′ Pietrzak Krystian), Kaczmarczyk Maciej (46 Skrzyński Albert), Smęda Dawid, Ślęczka Konrad – Szewczyk Dawid, Handzlik Marek