A klasa. Piast wraca na fotel lidera

351 0

Tarnavia prowadziła do przerwy z rezerwami GKS 1-0 po samobójczym trafieniu Drabika. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie po strzale Rafała Sarary. Strata punktów powoduje, że Tarnavia straciła pozycję lidera, a jej przewaga nad Żubrem wynos tylko trzy punkty.

Potknięcie Tarnavii wykorzystali zawodnicy Piasta i Żubra. Pierwsi po zaciętym meczu pokonali 3-2 Rabę Książnice kończąc jej serię wygranych spotkań. Hat-tricka dla nowego lidera zdobył Janusz Migas, bramki dla gospodarzy strzelili Lisowski i Leśniak. Ostatnie 15 minut goście grali w dziesiątkę po dwóch upomnieniach dla doświadczonego Michała Świątko.

Piast: Babral – Musiał, Banaś, Kuras, Wojewoda – Gumuliński (65. Oczkowski), Migas, Śliwa, Satoła (75. Zgłobicki) – Nowak, Świątko.
Raba: Woźniak – Mariusz Kucharski (70. Bułat), Stachel, Borycz, M. Ślusarczyk – Świętek (25. Lisowski), Kaleta (61. Jawień), Daniel, Leśniak, Konieczny (80. Jędryczka) – Jagła.

Żubr również po emocjonującym meczu pokonał w Słomce 4-3 tamtejszą Victorię. Gole dla zwycięzców strzelili: Mariusz Buras, Krystian Guban, Krzysztof Migas oraz Mateusz Kowalski. Po remisowej, 1-1, pierwszej połowie, goście na początku drugiej odsłony objęli prowadzenie 4-1, aby w dalszej części meczu dać sobie strzelić dwa gole i doprowadzić do nerwowej końcówki.

Żubr: Gawąd Krzysztof – Kurek Adrian, Tomala Jan, Kurek Mateusz – Janusz Albert (Kowalski Mateusz 46′), Guban Krystian (Migas Krzysztof 60′), Guban Kacper, Dudek Piotr, Kruczek Mateusz – Buras Mariusz (Morajka Kornel 70′), Rakoczy Paweł (Pacura Rafał 75′)

Z walki o awans wykluczyła się Raba Niedary (pozostały już tylko szanse matematyczne). Zespół Przemysława Młynarza mimo, że prowadził w Borku 2-0, zakończył mecz remisem tracąc oba gole w ostatnim kwadransie spotkania. Raba ma 44 punkty i drugiego premiowanego awansem miejsca traci aż 7 punktów.

Raba N. :Klasa- Dąbrowski (45′ Walas), Tomczyk, Szymański, Kaczmarczyk- Kępa (55′ Kwarta), Kubik, Klesiewicz, Mączka (’78 Długoszewski) – Gawłowicz, Młynarz (72′ Imiołek).

Najwięcej w 23 kolejce bramek padło w Jodłówce, gdzie gospodarze – Rzezawianka rozbiła aż 10-0 Czarnych Kobyle. Goście przyjechali na mecz w dziesiątkę (cześć zawodników wybrała imprezy rodzinne, inna część wybrała się nad wodę…) oraz bez nominalnego bramkarza. Sześć goli strzelił Kornel Wojtoń, który zaprezentował świetną skuteczność w strzałach głową. Czarni mają już tylko matematyczne szanse na wyprzedzenie Victorii i GKS II.

Do sporej niespodzianki doszło w Siedlcu, gdzie Górnik przegrał z Błyskawicą. Porażkę Górnika wykorzystał Beskid, który pokonując 3-1 Trzcianę awansował na piątą pozycję w tabeli. Bramki dla zwycięzców strzelali: Mariusz Banat, Paweł Janiczek oraz Kamil Kącki.