GKS – Polan 1-0 (0-0)
Bramka: Kamil Rynduch 80′
GKS: Piotr Przybyś, Mateusz Zając, Wojciech Jurek, Grzegorz Mikler, Mateusz Kaczmarczyk I, Tomasz Cygan, Adrian Jastrzębski (89´ Wojciech Tomala) , Tomasz Rachwalski, Kamil Rynduch, Paweł Kołodziej (90′ Mateusz Kaczmarczyk II) , Jakub Madej ( 70´ Bartłomiej Kwieciński)
Polan: Dominik Pietuch – Paweł Łoś, Wacław Maciosek, Radosław Motyka, Marcin Mosio, Krzysztof Wrzosek, Łukasz Czerkies, Bartłomiej Motyka, Andrzej Wójcik, Jakub Nytko, Adrian Czyż (65′ Kamil Żuchowicz)

GKS pokonał Polan, z którym poległ jesienią 2-0. Ekipa Janusza Piątka zwycięstwo zawdzięcza bramce Kamila Rynducha z 80 minuty meczu. Do tego momentu gospodarz stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, ale podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach GKS-u, szwankowała skuteczność. Słupki, sytuacje sam na sam z bramkarzem oraz wiele stałych fragmentów zakończonych strzałami na bramkę Pietucha – wszystko to nie zakończyło się bramką dla gospodarzy. W 80 minucie piłkę daleko wybił Piotr Przybyś. Błąd popełnił jego vis-a-vis, z czego skorzystał Rynduch i skierował piłkę do siatki. Przegrana z GKS była czwartą porażką Polanu w czwartym kolejnym meczu rundy wiosennej.

GKS wykorzystał podział punktów w meczu na szczycie IV ligi, w którym Skalnik podzielił się punktami z Barciczanką. Podopieczni Janusza Piątka lepszym bilansem meczów bezpośrednich wyprzedzają Barciczankę, a do drugiego Skalnika tracą tylko punkt. Za tydzień mecz prawdy dla GKS. Do Drwini przyjedzie lider – Podhale.

Janusz Piątek: Mecz nie należał do najłatwiejszych. WQpływ nato miał z pewnością nasz poprzedni słabszy w naszym wykonaniu mecz oraz bardzo mocny przeciwnik, w składzie którego występuje wielu doświadczonych zawodników z przeszłością ligową. Polan, który przegrał trzy mecze z rzędu, był przed rundą wymieniany jako kandydat do awansu. Kwestią czasu jest kiedy ta dobrze grającą drużyna odpali. Na szczęście nie miało to miejsca u nas. W drugiej połowie całkowicie zdominowaliśmy rywala. dwukrotnie trafiliśmy w słupek. Na szczęście w 80 minucie zwycięską bramkę strzelił Kamil Rynduch.

Całość wypowiedzi Janusza Piątka znajdziecie TUTAJ.