A klasa Brzesko. Pierwsze zwycięstwo Iskry

418 0

Mocnym akcentem rozpoczęli swoje spotkanie piłkarze Iskry Łęki, którzy już po dwudziestu minutach meczu w Łysej Górze prowadzili z miejscowym Kłosem 0:3. Na listę strzelców najpierw dwukrotnie wpisał się Ciura, a bramkę na 0:3 w 20. minucie zdobył grający trener Iskry – Piotr Zapart. Zaledwie minutę później golem kontaktowym zdołał odpowiedzieć Śliwa, pewnie pokonując Michalika. Niestety dla Kłosa na niewiele to się zdało, gdyż w 27. minucie czwartego gola dla Iskry zdobył P. Kusiak, a wynik 1:4 utrzymał się do końca pierwszej części meczu.

W drugiej połowie piłkarze z Łysej Góry wybiegli na boisko mocno zmotywowani do odrabiania strat i to oni przejęli inicjatywę w tym meczu. Wskutek powyższego w 56. minucie na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Śliwa, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Iskry pokonując Michalika strzałem w róg bramki. Następnie w 70. minucie meczu strzelec ostatniej bramki dla Iskry, P. Kusiak brutalnie sfaulował Rzepę, za co zobaczył czerwony kartonik. Piłkarze Kłosa nie odpuszczali, jednak wyprowadzane przez nich akcje kończyły się strzałami nad lub obok bramki. W 87. minucie z dobrej strony pokazał się Kutek, który zaskoczył Michalika mocnym strzałem zdobywając trzeciego gola dla gospodarczy. Na koniec spotkania drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Pałka. Tym samym piłkarze Iskry kończyli ten mecz w dziewiątkę, co w chwili obecnej nie pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Zupełnie inne nastroje panują w szeregach Strażaka Mokrzyska. Zespół prowadzony przez Tomasza Rogóża prezentuje w tym sezonie efektowny, a przede wszystkim skuteczny futbol, czego rezultatem jest aktualnie pierwsze miejsce w tabeli. Po środowym remisie z drużyną Sokoła Maszkienice piłkarze z Mokrzysk wybrali się do Czchowa, celem rozegrania kolejnego ligowego meczu – tym razem z Tymonem Tymowa.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 19. minucie meczu, kiedy to Woda po raz pierwszy pokonał Grzesickiego – zarazem był to ostatni gol, jakiego kibice zobaczyli w tej części meczu. W drugiej odsłonie spotkania, występujący jeszcze niedawno w barwach IV-ligowego Sokoła Borzęcin Woda po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem w 51. minucie, a chwilę później jeszcze jedną bramkę – jak się później okazało ostatnią w tych zawodach – zdobył Broszkiewicz. Strażak kontrolował grę pewnie zmierzając po komplet punktów. Końcową radość ze zwycięstwa zaburzyła kontuzja Dawida Mlastka. Obrońca Strażaka w 86. minucie, po niefortunnym upadku na murawę doznał złamania kości strzałkowej wraz ze zwichnięciem stawu skokowego. Ostatecznie Strażak zwyciężył Tymona 0:3, a kibice w Mokrzyskach z coraz dozą optymizmu kibicują swoim pupilom, mając w pamięci sukcesy Strażaka sprzed kilku lat, prowadzonego wówczas przez jakże zasłużonego dla tego klubu Jana Pacurę.

W pozostałych spotkaniach LKS Poręba Spytkowska pokonał u siebie Koronę Niedzieliska 4:2, zrównując się tym samym punktami z liderem; piłkarze Błękitnych Przyborów w wyjazdowym meczu pewnie pokonali Ivę Iwkowa 1:4; Start 77 Biadoliny Szlacheckie wysoko zwyciężył ostatnią w tabeli Victorię Bielcza 6:1, obejmując 3. miejsce w zestawieniu; Victoria Porąbka Uszewska nieznacznie zwyciężyła Arkadię Olszyny 4:3, a Pogórze Gwoździec musiało uznać wyższość Sokoła Maszkienice, przegrywając 1:2.