Koszykówka. Udany występ bochnianek w Sosnowcu

502 0

Rocznik 2004

I miejsce w turnieju w tej kategorii wiekowej wywalczyły najmłodsze koszykarki MOSiR Bochnia. W turnieju startowało 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 4 x 8 minut.

MOSiR Bochnia – MKS MOS Katowice

W fazie grupowej zawodniczki z Bochni odniosły 2 zdecydowane zwycięstwa z dobrymi zespołami z Ujazdu i Katowic oraz minimalną dwupunktową porażkę z bardzo silnym zespołem mistrzem Słowacji z Koszyc. Zajmując drugie miejsce w grupie zespół MOSIR awansował do półfinału, w którym przeciwnikiem była I drużyna Grupy „A” Lotnik Wierzawice.

Po zdecydowanym zwycięstwie w meczu z Lotnikiem (27-10) , bardzo dobrej grze w ataku i obronie, zespół z Bochni awansował do wielkiego finału, w którym ponownie spotkał się z Koszycami

Finał MOSiR Bochnia- CBK Koszyce, zakończył się wynikiem 15:14. Był to mecz walki od pierwszej do ostatniej sekundy. Na 1,5 minuty przed końcem meczu MOSiR przegrywał 14:11. Ostatnie akcje meczu należały do bochnianek. Dwie bardzo dobre akcje w ataku i szczęście pozwoliło im osiągnąć największy sukces w dotychczasowej karierze.

VIII. KSK Stal Brzeg

Bochnianki rozegrały bardzo dobry turniej, szczególnie mecze z drużyną z Koszyc stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a końcowe fragmenty meczy były niezwykle emocjonujące. To także bardzo dobry turniej pod względem szkoleniowym- rozegranie 5 meczy w 3 dni rozwija umiejętności zespołu. Na szczególne podkreślenie zasługuje waleczność,nieustępliwość i zaangażowanie w każdym meczu.

Zespół MOSiR Bochnia rocznik 2004* wystąpił w składzie: Cabała Magdalena, Despet Emanuela, Gajek Amelia, Gałek Nikola, Klimek Zuzanna, Koczwara Gabriela, Kubala Gabriela, Kural Justyna, Makuch Magdalena, Michalczyk Paulina, Mroczek Katarzyna i Zając Wiktoria.

Indywidualne wyróżnienia otrzymały:

MVP Najlepsza Zawodniczka Turnieju – Zając Wiktoria
Najlepsza zawodniczka drużyny – Despet Emanuela
Najlepszy strzelec zespołu – Kubala Gabriela

Największym osiągnięciem dziewcząt jest to, że stały się zespołem wspierającym się i pomagającym sobie na boisku i poza nim.

Na ceremonii zakończenia dziewczęta otrzymały złote medale i ogromny puchar oraz gromkie brawa od publiczności.

Trenerem zespołu jest Witold Jodłowski

Rocznik 2000

II miejsce w turnieju w tej kategorii wiekowej.

Koszykarki z najstarszej grupy wiekowej rozpoczęły spotkanie grupowe od efektownego zwycięstwa 36 – 15 nad drużyną gospodarzy JAS – FBG Sosnowiec (obecnie V drużyną w Polsce w kategorii rocznik 2000)

Dziewczęta podeszły do spotkania maksymalnie skoncentrowane – mówi trener Rafał Sroka –współpracowały ze sobą w ataku i obronie dzięki temu w drugiej połowie meczu przeciwniczki zdobyły tylko 4 punkty. Dominacja pod koszami oraz mocna obrona była kluczem do zwycięstwa.

Bochnianki poszły za ciosem i pewnie wygrały kolejne spotkanie w pierwszym dniu turnieju, tym razem 66 – 29 z MUKS Płock.

W drugim dniu festiwalu ważyły się losy, która drużyna zagra w wielki finale.

Decydujące spotkanie MOSiR miał rozegrać ze słowacką drużyną Spisek Nova Ves.Mecz rozpoczął się po myśli bochnianek, prowadzenie 10 punktami pozwalał myśleć że finał jest w zasięgu ręki – nic bardziej mylnego, zdeterminowane Słowaczki odrobiły stratę i wyszły na 5 punktowe prowadzenie.

Przeciwniczki rzuciły w całym meczu łącznie 10 razy za 3 punkty, ciężko rywalizować z taką skutecznością , jednak mieszane style obrony pozwoliły na kilka „łatwych punktów” i ostateczną wygraną „mosirek” 46- 40.

Wygrana ze Słowaczkami dała przepustkę do wielkiego finału a tam czekał już vice mistrz Polski MOS Wrocław.

Niestety przeciwnik od pierwszych minut nie dał wątpliwości kto zdobędzie w turnieju I miejsce. Szczelna obrona i celne rzuty z dystansu pozwalały wrocławianką wygrać pewnie 46-19.

Wiem że stać nas na lepszą gra niż pokazaliśmy w finale – relacjonuje trener Sroka – jest mały niedosyt jednak wiemy co poprawić aby każde nasze mecze wyglądały jak ten z Sosnowcem. Dziękuję moim zawodniczkom za serce do gry i zaangażowanie. Przed nami kolejny turniej międzynarodowy tym razem w Katowicach, który jest kolejnym etapem przygotowań do sezonu ligowego: kadetek i juniorek, ponieważ zdecydowaliśmy się zgłosić także do starszej ligi rozgrywkowej.

MOSiR Bochnia rocznik 2000 i młodsze reprezentowały: Aisza Buczek, Gabriela Rak, Natalia Mazur, Dominika Dziadoń, Aleksandra Poradowska, Edyta Rudnik, Kamila Puławska, Karolina Przybyła, Kinga Ochel, Kinga Dylowicz, Julia Fortuna, Dorota Świercz, Gabriela Dziedzic, Justyna Hudek

Trenerem zespołu jest Rafał Sroka

Nagrody indywidualne:

Aisza Buczek – Najlepsza piątka turnieju

Rocznik 2002

Zespół z Bochni został przydzielony do grupy A z bardzo mocnymi zespołami.

W piątek z samego rana zmierzył się z drużyną gospodarzy. Spotkanie miało wyrównany przebieg przez trzy kwarty. Niestety w czwartej gospodynie wskoczyły na wyższe obroty i zdecydowanie wygrały pierwsze starcie. Popołudniu bochnianki zmierzyły się z rywalem z rozgrywek ligi – PM Tarnów. Mecz był pojedynkiem dwóch drużyn aspirujących o prymat w swoich rozgrywkach. Do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania, które w końcówce wygrał 20 -25 zespół z Tarnowa.

Drugiego dnia pierwsze spotkanie przypadło drużynie z Bochni na mocnego rywala ze Śląska. W tym meczu dziewczęta przegrały zdecydowanie nie znajdując odpowiedzi na szybką grę przeciwnika. Ostatni mecz grupowy to starcie z Aleksandrowem Łódzkim. Początkowe łatwe prowadzenie MOSiR-u zawdzięczał dobrej grze w ataku. Niestety początek trzeciej kwarty przegrany 8:0, postawił bochnianki w trudnej sytuacji. W końcówce nie udało się dogonić przeciwnika co spowodowało przegraną dwoma „oczkami”. Ostatni mecz dziewcząt zakończył się sukcesem. MOSiR pokonał zdecydowanie rywalki z Sieradza ostatecznie zajmując 9 miejsce w turnieju.

Na duży plus zasługuje Gabrysia Czekaj oraz Emanuela Lekka, które liderowały zespołowi w rozgrywkach.