II liga. Okocimki przełamał niemoc

431 0

Olimpia Zambrów – Okocimski KS Brzesko 3:5
Bramki: Michał Twardowski 2′, 6′, Patryk Szymański 67′(karny) – Sebastian Janik 5′, Wojciech Wojcieszyński 25′(karny), 73′, Michał Hryszko 47′ -sam., Jurij Głuszko 61′
Żółte kartki: Dziemidowicz, Szymański, Twardowski, Mroczkowski, Lemanek – Białkowski, Janik, Kasprzyk, Jaworśkyj
Czerwona kartka: Michał Twardowski
Olimpia : Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis (Karol Buzun 82′), Michał Hryszko, Arkadiusz Mroczkowski, Wojciech Dziemidowicz – Piotr Murawski (Przemysław Jastrzębski 60′), Dominik Lemanek, Krystian Pomorski, Kamil Zapolnik, Patryk Szymański – Michał Twardowski
Okocimski: Waldemar Sotnicki – Aleksander Ślęczka, Radosław Jacek (Patryk Bryła 57′), Mateusz Wawryka, Mateusz Kasprzyk – Konrad Kurzywilk (Jakub Baran 90′), Arkadiusz Lewiński, Sebastian Janik, Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski (Łukasz Krówczyński 86′) – Jurij Głuszko (Taras Jaworski 62′)

Po dwóch przegranych z rzędu Okocimski w końcu zdobył komplet punktów. Na boisku beniaminka w Zambrowie padło aż 8 bramek, na szczęście dla sympatyków Okocimskiego – aż pięć padło do siatki gospodarzy. Początek meczu nie wskazywał jednak na końcowy sukces przybyszów z Brzeska. Już w 2 minucie wynik otworzył Michał Twardowski oddając plasowany strzał tuż zza linii szesnastu metrów. Goście szybko próbowali odpowiedzieć na trafienie rywali. Jeszcze w 4 minucie zabrakło im dokładności po uderzeniu w kierunku dalszego słupka, ale dwie minuty później było już 1-1. Bramkę strzelił Sebastian Janik po tym, jak sprytnie otrzymał podanie z rzutu wolnego pośredniego od Wojciecha Wojcieszyńskiego. Nowo pozyskany pomocnik wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Olimpii.

Radość brzeszczan nie trwała długo. Ponownie w roli głównej wystąpił Twardowski, który zbiegł z prawego skrzydła minął jak tyczki slalomowe defensorów Okocimskiego i z bliska wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Waldemara Sotnickiego. W 22 minucie gospodarze umieścili piłkę w siatce brzeszczan, ale na szczęście dla gości sędzia popełnił fatalny błąd i dopatrzył się spalonego w akcji Szymańskiego (możecie zobaczyć to TUTAJ). Dwie minuty później „Piwosze” wyrównali. Janik zagrał do Wojcieszyńskiego, a tego w polu karnym sfaulował defensor ekipy z Zambrowa. „Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Kto myślał, że zawodnicy obu drużyn wystrzelali się przed przerwą – mylił się. Już w 47 minucie po centrze z prawego skrzydła Wojcieszyńskiego przeciął – Michał Hryszko, który zaskoczył swojego bramkarza. Brzeszczanie wyszli na prowadzenie. W 60 minucie gola numer cztery dla OKS-u i takiegoż swojego w tym sezonie strzelił Jurij Głuszko. Wykorzystał centrę na bliższy słupek Mateusza Kasprzyka. Wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem w 67 minucie odżyły nadzieje gospodarzy. W polu karnym rywala sfaulował Kasprzyk i sędzia wskazał na „wapno”, które na bramkę zamienił Szymański.

W 75 minucie Kasprzyk zaliczył drugą asystę. Tym razem obsłużył dokładnym podaniem Wojcieszyńskiego, który został przesunięty do ataku po zejściu z boiska Głuszki. Zambrowianie nie byli w stanie odpowiedzieć już bramką, tym bardziej, że za uderzenie łokciem Tarasa Jaworskiego czerwoną kartkę otrzymał strzelec dwóch bramek dla gospodarzy – Twardowski.

Okocimski wygrał bardzo ważne spotkanie, które dało mu awans na 12. pozycję. Równie ważna co ten awans jest coraz mniejsza strata do zespołów ze środka tabeli.