V liga. Inauguracja wiosny dla czołówki i … Uszwi

527 0

kibice długo czekali na pierwszą wiosenna kolejkę V ligi. W czasie mocno ograniczonych pogodą okresów przygotowawczych z poszczególnych zespołów dochodziły różne wieści – mniej lub bardziej optymistyczne. Największe rozczarowanie przeżyli zapewne kibice Macierzy, którzy w tej rundzie nie zobaczą w V lidze swojego klubu. Niepokojące wieści dochodziły z Gnojnika, gdzie długo panował organizacyjny pat oraz z Sobolowa, gdzie problemy kadrowe przyczyniały się do nie najlepszych wyników w sparingach. Koniec końców to jednak liga weryfikuje wszelkie problemy i nadzieje wszystkich zespołów.

Naprzód Sobolów – Olimpia Kąty 5-2 (4-0)
Bramki: Wojciech Klebert 17′, 85′, Marcin Wawszczyk 25′, Tomasz Sotoła 35′, Kamil Stachowicz 39′ – Szymon Leśniak 52′, Damian Cebula 78′.
Naprzód: Mariusz Kasprzyk – Łukasz Cefał (85′ Mateusz Kaciczak), Wojciech Klebert, Artur Klejdysz, Jakub Kmiecik (70′ Grzegorz Solecki), Dawid Serafin, Tomasz Sotoła (55′ Krystian Pilch), Kamil Stachowicz (75′ Krzysztof Satoła), Mariusz Starkowski, Piotr Trybuła, Marcin Wawszczyk.
Olimpia: Bartłomiej Ciszkowicz – Mateusz Bieniek, Wiktor Bieniek, Damian Cebula, Piotr Janicki, Szymon Leśniak, Tomasz Motak, Jakub Nowak, Tomasz Stanuch, Mateusz Szewczyk, Mirosław Szot (55′ Artur Drąg).

Naprzód, który kilka tygodni temu dostał w sparingowej potyczce z Piastem Łapanów dwucyfrową lekcję zaskoczył „Olimpijczyków” agresywną grą i już do przerwy prowadził czterema bramkami. Goście dojechali na mecz dopiero po przerwie stwarzając sobie kilka dobrych okazji na zdobycie bramek. Wykorzystali tylko dwie, a nadzieje na jeszcze lepszy rezultat zamknął na pięć minut przed zakończeniem zawodów – Wojciech Klebert. Zwycięstwo dało sobolowianom awans na piątą pozycję w klasyfikacji. Olimpia jest ósma.

LKS Uszew – Żubr Gawłówek 4-0 (2-0)
Bramki: Łukasz Tobiasz 39′, Krystian Baran 44′, Piotr Pabian 58′, Grzegorz Wawryka 75′
Uszew: Mariusz Serafin – Krystian Stec, Grzegorz Wawryka, Krystian Baran, Szymon Chmielarz (65′ Rafał Pabian), Mateusz Frankowski, Wojciech Kukla, Piotr Pabian, Łukasz Paterek, Łukasz Tobiasz, Arkadiusz Zydroń.
Żubr: Krzysztof Gawąd – Mariusz Buras (46′ Kamil Szczygieł), Kacper Guban, Dariusz Gut (46′ Rafał Pacura ), Albert Janusz, Mateusz Kruczek, Adrian Kurek, Mateusz Kurek, Krzysztof Migas, Wojciech Pacura (65′ Maciej Pacura), Przemysław Twardowski (46’Jarosław Szczygieł).

W Uszwi spotkały się zespoły, które zajmowały po rundzie jesiennej miejsca zagrożone spadkiem do A klasy. Ostatni w tabeli Żubr tracił do zespołu nowego – starego trenera LKS-u – Krystiana Steca – zaledwie pięć punktów. W meczu o tzw. „sześć oczek” lepsi okazali się i to bezwzględnie – gospodarze, którzy mogli, a nawet powinni dużo bardziej dobitnie pokarać rywala za jego niefrasobliwość pod bramką swoją i przeciwnika. Jedną z czterech bramek dla Uszwi strzelił Łukasz Tobiasz, ściągnięty przez Steca z Lipnicy. Dzięki wygranej uszwianie zyskali aż siedmiopunktową przewagę nad Dunajcem Mikołajowice. Tuż za nim plasuje się Żubr, który jeśli nie zacznie punktować będzie mógł rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w bocheńskiej Serie A.

Dunajec Mikołajowice – Rylovia Rylowa 1-2
Bramki: Piotr Bibro 27’ – – Dawid Smęda 60’, Tomasz Wojewoda 83’
Dunajec: Sławomir Sumara – Krystian Mietła (78’ Mateusz Łabuda), Bartłomiej Imburski, Łukasz Mucha, Daniel Brożek (83’ Dariusz Morys) – Damian Jarosz, Piotr Bibro, Mateusz Gajdura, Albert Stolarz – Marcin Mastelarz, Jarosław Urasiński (63’ Patryk Urasiński).
Rylovia: Karol Baran – Arkadiusz Ostrowski (70′ Łukasz Kania), Krystian Hebda, Piotr Stawarz, Norbert Ostrowski – Dawid Gofron (73′ Albert Cieśla), Tomasz Rzepka (46′ Michał Motylski), Jakub Łucarz (85′ Maciej Bieniek), Dawid Smęda, Tomasz Wojewoda – Albert Skrzyński.

O ambicjach Rylovii wspominaliśmy już kilkakrotnie. Spadkowicz z IV ligi chciałby już w tym sezonie wrócić do grona czwartoligowców. Pierwszy krok ku temu zadaniu zespół Piotra Stawarza wykonał w Mikołajowicach. Dla rylowian mecz z drużyną trenera Marcina Gajdura nie był łatwą przeprawą. Gospodarze, dla których każdy punkt jest bezcenny w walce o utrzymanie przyjęli defensywną taktykę, która do 60 minuty sprawdzała się. Dunajec wykorzystał w pierwszej połowie apatyczną grę rywala i zaskoczył go kontrą, po której otrzymał rzut karny. Dopiero po przerwie Rylovia znalazła sposób na zasieki ekipy z Mikołajowic i strzeliła przeciwnikom dwa gole, które zadecydowały o jej zwycięstwie.dzięki temu w czołówce panuje swoiste status quo. Rylovia traci do lidera cztery punkty i ma taki sam dorobek punktowy co Okocimski.

Dunajec Zakliczyn – LKS Gnojnik 3-5 (2-1)
Bramki: Adrian Wójcik 17′, 37′, Bartosz Tokarczyk 60′ – Jarosław Ulas 6′, 83′, 90′, Tomasz Grzyb 52′, 63′
Dunajec: Mateusz Nosek – Maciej Kusiak, Kamil Barczyk (83′ Bartosz Litwa), Marcin Pawłowski ( 70′ Mateusz Ludwa), Łukasz Steć – Mateusz Wójcik (80′ Daniel Osowski), Bartosz Tokarczyk, Szymon Tokarczyk, Kamil Wójcik – Daniel Wzorek, Adrian Wójcik.
Pagen: Mariusz Konstanty – Konrad Sacha, Mateusz Konstanty, Tomasz Wolsza, Robert Rubin – Tomasz Górak, Dominik Zapiór (63′ Tomasz Kopeć), Jarosław Ulas, Adrian Babraj (46′ Krystian Orłowski), Łukasz Hajduga, Tomasz Grzyb.

O Dunajcu w przerwi zimowej mówiło się w niemal samych superlatywach, a punktem kulminacyjnym dobrych wieści z zespołu trenera Tokarczyka był remisowy mecz z BKS Bochnia (2-2). Rozbudzone nadzieje na dobry start w piłkarską wiosnę zostały brutalnie zweryfikowane przez targany problemami organizacyjnymi Pagen Gnojnik. Po raz kolejny w rolę męża opatrznościowego ekipy trenera Arkadiusza Śliwy wystąpił Jarosław Ulas – autor trzech trafień. Pagen objął prowadzenie już w 6 minucie, aby do przerwy przegrywać jedną bramką. Po zmianie stron sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dunajec szybko stracił prowadzenie, aby po godzinie gry znowu być bliżej zwycięstwa. Ostatnie trzy ciosy zadali jednak goście, którzy dzięki zwycięstwu zbliżyli się do Dunajca tylko na jeden punkt.

Jadowniczanka Jadowniki – OrzełDębno 4-1 (3-0)
Bramki: Michał Żak 5′, Maciej Marcinów 13′, Tomasz Mól 27′, Michał Kulig 90′+3′ – Mateusz Hamowski 67′