V liga. Zmiana wicelidera

507 0

Wyniki 15. kolejki:

Rylovia Rylowa – Żubr Gawłówek 6-0
Bramki: Krystian Hebda 7′, Piotr Stawarz 12′, 83′, Mateusz Kurek 14′ -sam., Dawid Smęda 25′, Jakub Łucarz 42′
Rylovia: Karol Baran (75′ Dariusz Czaja) – Albert Cieśla, Krystian Hebda, Jakub Łucarz (55′ Maciej Bieniek ), Michał Motylski (75′ Dawid Piątek), Arkadiusz Ostrowski, Tomasz Rzepka (60′ Michał Giza), Albert Skrzyński, Dawid Smęda, Piotr Stawarz, Tomasz Wojewoda
Żubr: Krzysztof Gawąd – Mariusz Buras (46′ Jarosław Szczygieł), Kamil Gicala, Kacper Guban, Krystian Guban (34′ Przemysław Twardowski), Marcin Korbecki, Mateusz Kruczek, Adrian Kurek, Mateusz Kurek, Rafał Pacura, Paweł Rakoczy.

Cztery punkty z Jadowniczanką drugie miejsce zajmowały Rylovia i Okocimski II. Po drugiej wiosennej kolejce wiceliderem tabeli, samodzielnym, jest drużyna Piotra Stawarza. Rylovia miała przed sobą Żubra, który już na inaugurację zaprezentował się fatalnie przyjmując cztery bramki w Uszwi. Tym razem, w Rylowej było jeszcze gorzej. Do przerwy miejscowi prowadzili już 5-0, z czego trzy bramki padły już w pierwszym kwadransie. Żubr potwierdza, że jego utrzymanie w lidze będzie zadaniem godnym mistrzostwa, z kolei Rylovia udowodniła, że będzie godnym rywalem drużyny z Jadownik w walce o awans.

LKS Gnojnik – Dunajec Mikołajowice 2-6
Bramki: Tomasz Grzyb 27′, 36′ – Krystian Mietła 9′, Damian Jarosz 37′, Marcin Mastalerz 65′, 68′, Piotr Bibro 70′, Albert Stolarz 83′.
Pagen: Rafał Lis – Tomasz Górak (75′ Dominik Zapiór), Tomasz Grzyb, Łukasz Hajduga, Mateusz Konstanty, Tomasz Kopeć (71′ Adrian Babraj), Łukasz Robak, Robert Rubin, Konrad Sacha (70′ Mateusz Stanuszek), Jarosław Ulas, Tomasz Wolsza.
Dunajec: Sławomir Sumara – Piotr Bibro, Daniel Brożek (86′ Konrad Kuzdra), Mateusz Gajdur, Bartłomiej Imburski (25′ Dariusz Morys), Damian Jarosz (77′ Jakub Bibro), Marcin Mastalerz (75′ Paweł Kusion), Krystian Mietła, Łukasz Mucha, Albert Stolarz, Jarosław Urasiński.

Zaskakującą porażką zakończył się mecz w Gnojniku, gdzie Pagen, który tydzień wcześniej wypunktował Dunajec Zakliczyn, uległ i to aż 2-6 Dunajcowi Mikołajowice. Do przerwy oba zespoły remisowały 2-2. Co więcej to gnojniczanie byli stroną dominującą w tym pojedynku. Punktem zwrotnym meczu była czerwona kartka Mateusza Konstantego, która uruchomiła ciąg zdarzeń w wyniku których Pagen padł najpierw na kolana, a później został rozłożony na łopatki. W przeciągu zaledwie pięciu minut między 65′ a 70′ Dunajec zadał trzy celne ciosy, po których osłabiony zespół Arkadiusza Śliwy nie miał prawa się podnieść. Strata punktów Gnojnika stała się nadzieją Dunajca na utrzymanie w V lidze. Z 11 punktami drużyna Marcina Gajdura teraci tylko pięć „oczek” do Orła i Uszwi.

Okocimski KS II Brzesko – LKS Uszew 1-1
Bramki: Piotr Kita 70′ – Jakub Szczygieł 35′
Okocimski: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Andrzej Ryglowski, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek – Szymon Kołodziej (67′ Konrad Słowik), Krzysztof Sikora, Jakub Baran, Tomasz Gałka, Jakub Hebda (63′ Dawid Lizak) – Piotr Kita
Uszew: Mariusz Serafin – Krystian Stec, Arkadiusz Zydroń, Wojciech Kukla, Piotr Pabian – Łukasz Paterek (90′ Rafał Pabian), Mateusz Frankowski, Łukasz Tobiasz, Grzegorz Wawryka (46′ Jakub Wiecław) – Szymon Chmielarz (46′ Krystian Baran), Jakub Szczygieł (86′ Dawid Kopeć).

Okocimski II tylko zremisował z LKS Uszew 1-1. Zapowiadaliśmy, że ekipę Leszka Kraczkiewicza będzie czekać trudna przeprawa. Tak też się stało drużyna prowadzona przez Krystiana Steca po zimowych wzmocnieniach jest dużo bardziej kompletna niż jesienią i wydaje się, że będzie potrafiła napsuć krwi niejednej drużynie. Jak na razie uszwianie zrównali się punktami z Orłem Dębno, z kolei OKS, o czym już była mowa spadł na trzecią lokatę.

Olimpia Bucze – Naprzód Sobolów 3-0
Bramki: Łukasz Zachara 1′, Marek Handzlik 11′, Bartłomiej Ogar 24′
Olimpia: Bogdan Rakowski – Bartłomiej Boruta, Marek Handzlik, Kacper Kania, Dariusz Kubic, Bartłomiej Ogar, Tomasz Radecki, Oskar Rysiewicz, Jakub Smulski (83′ Mikołaj Stolarz), Marian Wawryka, Łukasz Zachara (32′ Krystian Lalik).
Naprzód: Mariusz Kasprzyk – Wojciech Klebert, Artur Klejdysz, Jakub Kmiecik, Krzysztof Satoła (46′ Dawid Stańdo), Dawid Serafin, Tomasz Sotoła, Kamil Stachowicz (60′ Grzegorz Solecki), Mariusz Starkowski, Piotr Trybuła (80′ Patryk Woźniak), Marcin Wawszczyk (46′ Krystian Pilch),

W Buczu Olimpia podejmowała Naprzód. Gospodarze w pierwszej wiosennej kolejce polegli w Brzesku, goście mogli pochwalić się kompletem punktów zdobytym na Olimpii Kąty. Olimpijczycy zrewanżowali się Naprzodowi za porażkę z zeszłego sezonu w rozgrywkach Pucharu Polski. Wówczas Olimpia wygrywała w Buczu 2-0, aby ostatecznie przegrać 2-3. W minioną sobotę zespół Marka Handzlika szybko, tak jak wiosną ubiegłego roku, wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale tym razem nie dał sobie wydrzeć punktów dorzucając już w 25 minucie trzecie trafienie. Naprzód w wyniku porażki spadł na 6 lokatę, zaś Olimpia mając tylko cztery punkty mniej doskoczyła do środka ligowej stawki.

Olimpia Wojnicz – Jadowniczanka Jadowniki 2-3
Bramki: Mariusz Kamiński 54′, Piotr Gałuszka 66′ – Rufin Wójtowicz 13′, Tomasz Mól 22′, 75′.
Olimpia: Norbert Sołtys – Konrad Barwacz, Piotr Gałuszka (80′ Wojciech Setlak), Jakub Hynek, Mariusz Kamiński, Maciej Kijak, Patryk Kubis (67′ Daniel Kędzior), Łukasz Kusion,
Jacek Malisz, Mateusz Nowak, Michał Zamiatała (46’Hubert Migoń)
Jadowniczanka: Mikołaj Gurgul – Rafał Chudoba, Filip Grzesik (90′ Andrzej Stec), Michał Kulig, Maciej Marcinów (55′ Grzegorz Baran), Tomasz Mól, Artur Prokop, Piotr Rojkowicz, Sławomir Rydz, Rufin Wójtowicz, Michał Żak (85′ Artur Świerad

Zapowiadany przez nas mecz na szczycie V ligi nie zawiódł oczekiwań kibiców, niekoniecznie tych kibicującym Olimpii. W Wojniczu do przerwy liderująca Jadowniczanka prowadziła już 2-0, aby po zmianie stron stracić dwa gole. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem, co gorsza stracili kolejną bramkę, która przyniosła trzy punkty zespołowi trenera Artura Prokopa.

Orzeł Dębno – Dunajec Zakliczyn 1-2
Bramki: Krystian Zdeb 65′ – Dariusz Gwiżdż 30′, Adrian Wójcik 42′
Orzeł:
Dunajec: Mateusz Nosek – Dariusz Gwiżdż, Marcin Pawłowski, Maciej Kusiak, Łukasz Steć – Kamil Wójcik, Bartosz Tokarczyk (Mateusz Ludwa 89′), Szymon Tokarczyk, Mateusz Wójcik – Daniel Wzorek, Adrian Wójcik

Orzeł Dębno , w meczu dwóch przegranych z pierwszej wiosennej kolejki, uległ Dunajcowi Zakliczyn. Na ciężkiej murawie w Dębnie szybciej do trudnych warunków przystosowali się goście, którzy zdominowali Orła w pierwszych minutach meczu. Dunajec mimo tworzenia sytuacji podbramkowych, nie wykorzystał ich. Wraz z upływem czasu do głosu dochodzili miejscowi. Jednak to nie oni strzelili bramkę, a przyjezdni, po tym jak Gwiżdżowi z dośrodkowania wyszedł strzał, który który znalazł drogę do siatki gospodarzy. Podopieczni trenera Tokarczyka zaczęli grać bardziej defensywnie i liczyć na kontry. Przyniosło to efekt jeszcze przed przerwą, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem Orła wykorzystał Wójcik. Po zmianie stron przeważali gospodarze, ale zdołali strzelić tylko bramkę kontaktową. W efekcie Orzeł niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej, zaś Dunajec awansował na 5. pozycję w tabeli.

Olimpia Kąty – Macierz Lipnica Murowana 3-0 walkower