Kręglarze BOSiR Brzesko na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!

463 0

Ekipa BOSiR Brzesko wyruszyła na zawody w czteroosobowym składzie: Natalia Cebula, Jakub Tomczyk, Igor Szydłowski oraz Łukasz Łazowski. Pierwszy dzień zawodów to eliminacyjne starty indywidualne. Wychowanek BOSiR Łukasz Łazowski uplasował się na drugiej pozycji po eliminacjach po pięknej grze uzyskał wynik 571 kręgli! Wynik ten to jego „życiówka”. Igor Szydłowski eliminacje zakończył z wynikiem 529 kręgli co pozwoliło na zajęcie 10 miejsca.

Kolejny reprezentant drużyny z Brzeska – Jakub Tomczyk z wynikiem 517 kręgli został sklasyfikowany na 19 miejscu. Tymi wynikami BOSIR Brzesko zagwarantował sobie drugie miejsce w klasyfikacji Drużynowej, co dało tytuł V-ce Mistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej.

Natalia Cebula uplasowała się na 28 miejscu z wynikiem 442 kręgle. Kolejny dzień startów to konkurencje sprintów oraz tandemów mieszanych. Trener BOSiR Marcel Kociołek wystawił Jakuba Tomczyka oraz Natalie Cebulę do konkurencji sprint. Natalia odpadła w I rundzie po rzutach zwycięstwa, jak się później okazało z brązową medalistką mistrzostw Polski. Zaś Jakub Tomczyk ogrywając między innymi faworyta Jędrzeja Michalaka z Start Gostyń zdobył tytuł II V-ce Mistrza Polski w konkurencji Sprint. W pojedynku o 3 miejsce spotkał się z kolegą z sąsiedniego klubu TKKF SOKÓŁ BRZESKO, gdzie wygrał w rzutach zwycięstwa.

Tandem mieszany prezentowali Natalia Cebula oraz Igor Szydłowski, po pierwszym torze mieliśmy duże apetyty na bardzo wysokie miejsce, lecz drugi tor w ich wykonaniu był dużo słabszy i niestety zostali sklasyfikowani na 8 miejscu. Trzeci dzień Mistrzostw to już finały – gra o medale. Wspaniały występ Jakuba Tomczyka w finale, który zbił 581 kręgli dał mu awans z 19 na 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej z łącznym wynikiem 1098 kręgli . Przed Łukaszem Łazowskim stała duża presja, lecz nie dał się jej i ostatecznie zdobył tytuł II V-ce Mistrza Polski indywidualnie zbijając 541 kręgli w finale co łącznie dało 1113 kręgli.

Wyjazd uważamy za bardzo udany oraz mamy kolejne dobre optymistyczne nastawienie przed ogólnopolskim turniejem w Lesznie, który odbędzie się w najbliższy weekend. Gratulacje dla całej ekipy.