Reklama

Puchar Polski PPN Brzesko. Pogrom Gromu

W miniony weekend rozegrano I rundę rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku. Odnotowano dwie niespodzianki. Pierwszą było pokonanie przez drużynę sędziów – Gwizdki Tymona Tymowa drugą była wysoka porażka Victorii Porąbka Uszewska w Łękach.

Najwięcej bramek padło w Sufczynie, gdzie B-klasowy Grom został rozgromiony przez Sokoła Maszkienice aż 0-9. Hat-tricka ustrzelił Dawid Curyło, a jedną bramkę mniej strzelił doświadczony Mirosław Dzieński. W następnej rundzie drużyna Jana Kargula zmierzy się już z dużo bardziej wymagającym rywalem – Orłem Dębno.

Spore zamieszanie w pucharowej rywalizacji wprowadzili byli lub obecni sędziowie, którzy pod wdzięczną nazwą Gwizdki Brzesko w I rundzie niespodziewanie pokonali 1-0 A -klasowy Tymon Tymowa. Mogliśmy odświeżyć sobie emocje jakie towarzyszą zawodnikom i zrozumieć co czują w różnych sytuacjach boiskowych po decyzjach sędziów – napisali arbitrzy na swojej stronie internetowej argumentując swój akces do Turnieju Tysiąca Drużyn. Złotą bramkę dla Gwizdków strzelił Dariusz Sobczyk po asyście Seweryna Kozuba. W kolejnej fazie rywalizacji sędziowie zmierzą się z Okocimskim Brzesko.

W I rundzie nie odnotowaliśmy wielu niespodzianek. A już na pewno na to miano zasługuje zwycięstwo spadkowicza z A-klasy nad Victorią Porąbka Uszewska i to aż 4-1. Nie było niespodzianek w meczach pomiędzy zespołami A i B klasy za wyjątkiem pojedynku w Łękach, gdzie spadkowicz z A klasy pokonał u siebie drugą ekipę tych rozgrywek w poprzednim sezonie: Victorię Porąbka Uszewska. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Dawid Wójcik. W następnej rundzie Iskra zmierzy się z beniaminkiem V ligi – Strażakiem Mokrzyska.

W pozostałych spotkaniach zwyciężali faworyci. Wysokie zwycięstwa odniosły Iva oraz Korona, które zaaplikowały rywalom po pięć goli. Po dwie bramki dla zespołu z Iwkowej strzelili Dariusz Nowak oraz Marek Kowalski.
Nie odbył się mecz w Biesiadkach, gdzie Wulkan zrezygnował z gry przeciwko Uszwi. Nie doszło także do meczu w Łysej Górze z Błękitnymi Przyborów. Goście swoją nieobecność na boisku rywala tłumaczyli awarią autobusu.

Wyniki I rundy
Grom Sufczyn – Sokół Maszkienice 0-9
Gwizdki Brzesko – Tymon Tymowa 1-0
Pogoń Biadoliny Radłowskie – Iva Iwkowa 2-5
Orlik Szczurowa – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 0-3
Orzeł Lewniowa – Korona Niedzieliska 0-5
Victoria Bielcza – Arkadia Olszyny 1-2
Wulkan Biesiadki – LKS Uszew 0-3 vo
Temida Złota – LKS Poręba Spytkowska 1-2
Kłos Łysa Góra – GKS Przyborów 3-0
Iskra Łęki – Victoria Porąbka Uszewska 4-1

II runda 5-7 sierpnia
Gwizdki Brzesko – Okocimski KS Brzesko 5 sierpnia, 18:30
Iva Iwkowa – Sokół Borzęcin Górny
Korona Niedzieliska – Rylovia Rylowa
Sokół Maszkienice – Orzeł Dębno
LKS Uszew – Olimpia Kąty
LKS Poręba Spytkowska – Jadowniczanka Jadowniki
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Olimpia Bucze
Kłos Łysa Góra – LKS Gnojnik
Iskra Łęki – Strażak Mokrzyska
Arkadia Olszyny – wolny los.