Puchar Polski PPN Bochnia. Emocje do ostatnich minut

566 0

Jako pierwszy w tym sezonie oficjalny mecz na terenie podległym PPN w Bochni rozpoczął się w Ostrowie Królewskim. Tamtejsza B-klasowa Ostrowianka gościła spadkowicza z ligi okręgowej – Żubra Gawłówek. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2-2, a o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się goście.

Rzuty karne zadecydował również o wyniku konfrontacji nowo powołanej do życia Nieszkowianki (B-klasa) z jednym z kandydatów do awansu do V ligi – GOSiR-em Rzezawianką. W meczu padło aż dziesięć bramek, a wyróżnienia należą się strzelcom hat-tricków: dla gospodarzy Pawła Lecha i Piotra Chruściela dla gości.

Do ostatnich minut ważyły się losy awansu w meczu Korony (B) z Błękitnymi (A). Po bezbramkowej pierwszej połowie goście objęli prowadzenie, które utrzymywało się do 87 minuty. Wówczas wyrównali gospodarze. Ale zanim jeszcze zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego Błękitni zadali ostatni celny cios autorstwa Sebastiana Kocota, który dał im przepustkę do następnej tury rywalizacji.

Nie odbył się mecz w Cikowicach. Gospodarze – Orzeł nie doczekał się na przyjazd drużyny Polanki Nieszkowice.