Puchar Polski PPN Brzesko. Piąto- i czwartoligowcy nie zawiedli

Aż 63 (!) bramki padły w meczach II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu PPN w Brzesku. W rozgrywkach udział biorą już zespoły z V i IV ligi. Nie zawiodły one swoich sympatyków i w komplecie awansowały do dalszych gier.

Jako pierwszy rozegrany został mecz w Brzesku. W piątek Okocimski zmierzył się z sędziowską ekipą Gwizdków. Mimo, że sensacyjnie wynik otworzyli goście (Seweryn Kozub), to jednak awans piątoligowców był bezdyskusyjny. Jeszcze przed przerwą dwie bramki strzelił Tomasz Gałka, który po zmianie stron skompletował hat-tricka.W zespole OKS-u zagrali nowi: Tomasz Grzyb i Jarosław Święch oraz powracający z wypożyczenia z wiślackich rezerw Maciej Pawlik.

Złudzeń co do szans na awans nie pozostawił Ivie Iwkowa czwartoligowy Sokół Borzęcin. Gospodarze dominowali na całym placu gry i szybko objęli prowadzenie, a do przerwy cieszyć się mogli już z trzybramkowej przewagi. To pierwszy oficjalny mecz Sokoła pod kierownictwem Roberta Sakowicza.

Aż jedenaście bramek zobaczyli kibice, którzy pofatygowali się na stadion Rylovii, aby obejrzeć jej pucharową, derbową (gminy Szczurowa) konfrontację z Koroną Niedzieliska. Aż cztery bramki zdobył nowy nabytek drużyny Piotra Stawarza – Łukasz Hajduga (poprzednio Pagen), a jedną Krzysztof Sikora (ostatnio Okocimski Brzesko).

W I rundzie pucharowych rozgrywek świetnie zaprezentował się Sokół Maszkienice, który rozgromił Grom Sufczyn. Przeciwko Orłowi Dębno Sokół zaprezentował się z ambitnej strony. Prowadził 1-0 po strzale Dawida Curyło (dwie bramki w meczu), a w ostatnim kwadransie zdołał zmniejszyć straty do dwóch bramek. Zabrakło to jednak na zespół z Dębna, dla którego po dwie bramki dla Orła strzelili: Krystian Hebda (pozyskany latem z Rylovii) oraz Karol Ogar.

Blisko sprawienia sensacji była Poręba Spytkowska. Co prawda gospodarze przegrywali już po pół godzinie z czwartoligową Jadowniczanką 1-3, ale w końcowych minutach meczu zdołali wyrównać stan rywalizacji i o awansie jednej z drużyn zadecydować miał konkurs rzutów karnych. Lepsi byli w nim podopieczni Artura Prokopa. W nagrodę czeka ich występ w II rundzie Pucharu Polski.

Od mocnego akcentu rozpoczęli sezon zawodnicy Olimpii Bucze. Zaaplikowali Startowi aż osiem bramek z przytupem awansując do dalszych gier w tych rozgrywkach. Po dwie bramki zdobyli Marek Handzlik oraz Konrad Machalski.

Mimo strat personalnych pewnie do dalszej fazy pucharowej awansował Pagen Gnojnik. Zespół nowego szkoleniowca Pagenu – Jarosława Ulasa (zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Śliwę, który zrezygnował z pełnionej funkcji po 5 latach pracy) pokonał 6-0 Kłosa Łysa Góra, a dwie bramki dla zwycięzców zdobył Robert Rubin.

Na drugiej rundzie skończyła się przygoda pucharowa B-klasowej Iskry Łęki. Trudno było się jednak czemukolwiek dziwić. Rywalem drużyny z Łęk był Strażak Mokrzyska, który nie przespał letniej przerwy w rozgrywkach i wzmocnił swoją kadrę przed startem w V lidze.

Z najkrótszej drogi do europejskich pucharów zszedł również LKS Uszew, który uległ Olimpii Kąty. Dla zespołu prowadzonego przez Wojciecha Kuklę (zastąpił Krystiana Steca) był to pierwszy oficjalny mecz w bieżącym sezonie (przed tygodniem Uszew wygrała walkowerem).

II runda 5-7 sierpnia

Gwizdki Brzesko – Okocimski KS Brzesko 1-5
Bramki: Kozub – Gałka 3, Lizak, Kołodziej

Sokół Borzęcin – Iva Iwkowa 4-1
Bramki: Repetowski – Zabiegała 2, Wawryka 2

Korona Niedzieliska – Rylovia Rylowa 4-7
Bramki: ? – Hajduga 4, Sikora, Gofron, samobój

Sokół Maszkienice – Orzeł Dębno 3-5
Bramki: Curyło 2, Buch – K.Hebda 2, Ogar 2, Zdeb

LKS Uszew – Olimpia Kąty 1-3
Bramki:

LKS Poręba Spytkowska – Jadowniczanka Jadowniki 3-3 k.3-4
Bramki: Ł. Zych, Borowiec, M. Zych – Rydz, Kotarba, Mól

Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Olimpia Bucze 1-8
Bramki: Curyło – Kusion – sam., Przybysławski, Boruta, Machalski 2, Handzlik 2, Ogar

Kłos Łysa Góra – LKS Gnojnik 0-6
Bramki: Rubin 2, Kopeć, Stanuszek, Ulas, Zapiór,

Iskra Łęki – Strażak Mokrzyska 1-7
Bramki:

Arkadia Olszyny – wolny los.

Źródło: okocimski.com, lksrylovia.futbolowo.pl, sokolmaszkienice.futbolowo.pl, własne