XXIII Bieg Majora Bacy. Kenijska dominacja – wyniki i galeria

434 0

Na starcie stanęło 224 biegaczy, bieg ukończyło 219 zawodników. Do mety nie dobiegło tylko 5 biegaczy. – Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, pomimo że była nieco niższa niż w latach ubiegłych – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. – W tym roku oprócz wspomnianej grupy Kenijczyków gościliśmy przedstawicieli Węgier, no i przede wszystkim ogromną rzeszę przedstawicieli polskich klubów biegowych oraz osób niezrzeszonych.

Pierwsze dwa miejsca w XXIII Memoriałowym Biegu Majora Bacy zajęli Kenijczycy: Moses Masai Komon z czasem 00:30:37 oraz Wison Wambugu z czasem 00:31:49. Warto jednak zauważyć, że ponownie nie został pobity czas sprzed trzech lat, który należy do Ukraińca Ruslawa Sauczuka i wynosi 00:29:57. Na trzecim miejscu tym razem uplasował się Grzegorz Opiał z Wisniowejnz czasem 00:32:29.

W klasyfikacji generalnej kobiet dwa pierwsze miejsca na podium zajęte zostały przez Kenijki. Pierwsze zdobyła Margarey Wamah Muringiz czasem 00:35:08. Druga pozycję zajęła Ruth Chemisto Matebo z czasem 00:35:09, a trzecie miejsce wywalczyła Karolina Półrola z czasem 00:37:05.

Do tradycji Memoriałowego Biegu Majora Bacy należy już klasyfikacji biegaczy z powiatu bocheńskiego. Liczny udział potwierdza, że i w naszym powiecie panuje zdrowa moda na bieganie. Tym razem wystartowało 78 osób.

Pierwsze miejsce w powiecie (podobne jak w minionym roku) zajął Dominik Tabor z Nowego Wiśnicza reprezentujący klub ULKS Fajfer Łapanów, ze wspaniałym wynikiem 00:33:14. Należy podkreślić, że w klasyfikacji generalnej zawodów zajął z tym czasem bardzo wysokie czwarte miejsce. Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej zdobył Bartosz Gawęda, który na mecie pojawił się z czasem 00:36:35 (w klasyfikacji generalnej 12 pozycja). Trzecie miejsce w powiecie zajął Adrian Wieciech z Nowego Wiśnicza z czasem 00:37:33 ( w generalnej 19 pozycja). Warto podkreślić bardzo dobrą dyspozycję podopiecznych trenera Stanisława Karasia z Fajfera Łapanów, którzy zajęli miejsca w pierwszej siódemce klasyfikacji generalnej

Szczególne gratulacje należą się również dla mieszkanek powiatu bocheńskiego, które jak już zauważyliśmy jeszcze w skromnej liczbie, ale już zauważalnej wzięły udział w naszym biegu – mówi dyr. S. Bajda. W omawianej klasyfikacji pierwsze miejsce |(podobnie jak rok temu) zajęła Beata Popadiak z Rzezawy, reprezentująca ASICS Frontrunner Polska. Miała ona czas 00:40:35. Na drugim uplasowała się Agata Węglarz reprezentująca ULKS FAJFER 2001 Łapanów z czasem 00:45:49, na trzecim Sylwia Grzyb z Łapanowa z czasem 00:46:08.