Puchar Polski. Oddala się finał na PGE Narodowym

Pogoń Szczecin jest już jedną nogą w półfinale Pucharu Polski. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Puszcza Niepołomice uległa na własnym stadionie Portowcom 1-2 (0-1). Dla gości gole strzelili: Ricardo Nunes w 21′ oraz Adam Frączczak w 56′. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Orłowski w 85′. Rewanż zostanie rozegrany w Szczecinie 30 listopada.

Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin 1-2
Bramki: Marcin Orłowski 84′ – Ricardo Nunes 21′, Adam Frączczak 56′
Puszcza: Andrzej Sobieszczyk – Łukasz Furtak, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk – Maciej Domański, Longinus Uwakwe (57’Dominik Radziemski), Marcel Kotwica, Damian Lepiarz (85’Arkadiusz Gajewski), Kamil Łączek (61′ Bartosz Żurek) – Marcin Orłowski.
Pogoń: Jakub Słowik – Cornel Rapa,Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski – Rafał Murawski, Mateusz Matras – Spas Delew (47′ Adam Gyurcso), Takafumi Akahoshi, Ricardo Nunes (73′ Jakub Piotrowski) – Adam Frączczak (64′ Łukasz Zwoliński).

Mimo porażki ponad 1700 widzów zgromadzonych na trybunach stadionu przy ulicy Kusocińskiego w Niepołomicach nie mogło narzekać na postawę gospodarzy. Drugoligowiec, choć został wypunktowany, choć jego ofensywne próby były często torpedowane, to jednak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców Puszczy.

W 19 minucie, po wyrzucie piłki z autu bardzo dobrze w polu karnym gości zastawił się Marcin Orłowski, który zgrał piłkę do Macieja Domańskiego, a ten wewnętrzną częścią stopy uderzył w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Słowika. Strzał jednak minął bramkę rywali w bezpiecznej odległości. Odpowiedź gości była szybka i bardzo konkretna. Przyniosła im od razu prowadzenie. W 21 minucie Mateusz Matras zagrał prostopadle do Ricardo Nunesa, a Południowoafrykańczyk zakręcił w polu karnym Łukaszem Furtakiem i uderzeniem w „długi róg” pokonał Andrzeja Sobieszczyka.

Szansę na wyrównanie niepołomicznie mieli w 30 minucie. Akcję zainicjował Marcin Orłowski, który rozprowadził na skrzydle Kamila Łączka. Boczny defensor zagrał w pole karne, skąd piłkę nadbiegającemu Orłowskiemu odegrał Maciej Domański. Uderzenie przeleciało minimalnie na spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później szczecinianie przeprowadzili szybką, kombinacyjną akcję na lewym skrzydle Puszczy, po której Frączczak strzałem z kilku metrów zmusił do interwencji Sobieszczyka.

W 56 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Przeprowadzili kontrę, w jej ostatniej fazie Akahoshi zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a nadbiegający Adam Frączczak plasowanym strzałem pokonał Sobieszczyka. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Puszcza zdobyła bramkę kontaktową. Piłkę w prawym narożniku pola karnego otrzymał Dominik Radziemski, a następnie dośrodkował w kierunku dalszego słupka, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Orłowski. Uderzył piłkę mało precyzyjnie, lekko, ale wystarczająco skutecznie, aby zaskoczyć będącego już w ruchu bramkarza Pogoni. Goście reklamowali, że piłka została wybita przez Słowika jeszcze zanim ta przekroczyła linię bramkową, ale arbiter Sebastian Jarzębak wskazał na środek boiska.

Wyniki 1/4 finału Pucharu Polski:

Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin 1-2
GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1-2
Bytovia Bytów – Arka Gdynia 2-1
Lech Poznań – Wisła Kraków 1-1

Źródłó: puszcza-niepolomice.pl, polsatsport.pl