Sparingi. BKS zremisował z Rylovią

625 0

BKS Bochnia po dwóch porażkach z rzędu, przed tygodniem w dobrym stylu zremisował w Niecieczy z trzecioligową Unią Tarnów (bramki Lewickiego i Zubla). Wczoraj, w piątek 17 lutego podopieczni Sławomira Zubla zremisowali 1-1 z piątoligową Rylovią Rylowa 1-1 (0-0).

Bramki w tym spotkaniu strzelili Sławomir Zubel w 60′ oraz Tomasz Wojewoda w 80′. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie. Początkowo przewagę zyskali bochnianie, którzy wysokim pressingiem zmuszali zawodników Rylovii do szybkiego pozbywania się piłki. Brakowało czwartoligowcom jednak ostatniego podania, które poważniej zagroziłoby bramce strzeżonej przez Karola Barana. Rylowianie przetrwali napór ekipy z Bochni i gra została przesunięta do środkowej strefy boiska. Mimo przewagi optycznej, to zawodnicy Piotra Stawarza stworzyli jako pierwsi klarowną sytuację pod bramką rywala. Po podaniu z prawego skrzydła sam na sam z Damianem Szydłowskim znalazł się Robert Górak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem BKS.

Po zmianie stron bochnianie ponownie założyli pressing na rywala czym sprawiali mu wiele problemów z rozegraniem akcji oraz zmuszając do wybijania piłki. W 60 minucie Bartosz Tokarczyk odebrał w lewym narożniku piłkę stoperowi Rylovii a następnie wycofał ją Sławomira Zubla, który strzałem z 10 metrów ulokował piłkę w siatce. W 80 minucie padło wyrównanie. Piłkę do bramki strzeżonej już przez Kamila Ćwika skierował bardzo aktywny w tym spotkaniu Tomasz Wojewoda. Błąd przy tej bramce popełniła defensywa BKS-u, która nie przechwyciła długiego zagrania zawodników Rylovii.

W zespole BKS testowanych było trzech zawodników – w na bokach pomocy oraz w jej środku. Na ostatnie 20 minut wszedł na boisko Arkadiusz Budzyn, który wraca do zespołu po kontuzji kostki. Rekonwalescent dał dobrą zmianę wygrywając wiele pojedynków. W Rylovii nie zobaczymy już Łukasza Hajdugi, który na wiosnę reprezentować będzie barwy Okocimskiego Brzesko.

Skład BKS: Szydłowski – Kluska, Marut, Mazur, Grzyb – Francuz, Górecki, Lewicki, Tokarczyk, Grodowski – Zubel. Grali ponadto: trzej zawodnicy testowani, Kuchnik, Ćwik, Budzyn.