Bochnianie na Gali Tarnowskiego Plebiscytu Sportowego!

187 0

Zacięta walka o prowadzenie w ogłoszonym na początku tego roku plebiscycie toczyła się do ostatniego momentu – aż do północy 7 lutego. Napłynęła rekordowa liczba głosów, które można było oddawać za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Krakowskiej lub SMS-ów. To dzięki wsparciu czytelników i internautów dwoje zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i
Rekreacji w Bochni zajęło miejsca w pierwszych dziesiątkach!

Wśród zwycięzców w kategorii Najpopularniejsi – Sportowe Nadzieje – Juniorzy na ósmym miejscu z liczbą 527 głosów znalazła się judoczka MOSiR Bochnia Oliwia Wątorek – aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek w kategorii 44 kg, zwyciężczyni czterech Pucharów Polski Młodziczek i brązowa medalistka drużynowych Mistrzostw Polski 2016. – Warto podkreślić, że nasza judoczka znakomicie łączy sport z nauką – mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda, która towarzyszyła zawodnikom podczas Gali. –To wyjątkowo pracowita zawodniczka, z której rodzice i nasz klub mogą być dumni!.

Wśród zwycięzców w kategorii Najpopularniejsi Seniorzy również na na ósmym miejscu z liczbą 395 głosów znalazł się szczypiornista Marcin Janas. To lider zespołu MOSiR Bochnia, który w tym sezonie bierze udział w drugoligowych rozgrywkach piłki ręcznej mężczyzn. Marcin jest wychowankiem Pałacu Młodzieży Tarnów. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i również tam Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu. Przez wiele lat grał w pierwszoligowych zespołach, takich jak SMS Gdańsk, Sokół Kościerzyna czy SPR Tarnów. Uzyskał dyplom trenera klasy licencji A. –Cieszy nas, iż Marcin od kilku lat reprezentuje barwy naszego klubu – mówi dyrektor S. Bajda. – To doświadczony zawodnik, który może być wspaniałym przykładem dla swoich młodszych kolegów.

Wysoką pozycję w plebiscycie (choć poza miejscem pucharowym) uzyskała również wywodząca się z MOSiR-u Natalia Nosek, która później zaczęła przynosić splendor klubowi SMS Płock. Znana szerszemu już gronu reprezentantka Polski i uczestniczka Mistrzostw Europy zdobyła w plebiscycie wysokie, czwarte miejsce z liczbą 114 oddanych głosów.

– Cieszymy się bardzo z sukcesów zawodników, którzy związani są z naszym klubem. Jak widać ich ciężka praca przekłada się również na popularność, o czym świadczą wysokie miejsca w opisywanym plebiscycie – mówi dyrektor MOSiR Bochnia S. Bajda. – Zawodnikom gratulujemy wygranej, a głosującym jeszcze raz dziękujemy za oddane głosy.

Źródło: MOSiR

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *