Sparingi. GKS strzela bramki, ale też i traci…

W sobotę czwartoligowy GKS Drwinia zremisował w meczu kontrolnym z innym przedstawicielem IV ligi – Orłem Piaski Wielkie. Bramki dla zespołu Janusza Piątka zdobyli: Tomasz Cygan i Jakub Duda.

GKS Drwinia – Orzeł Piaski Wielkie 2-2
Bramki:
Jakub Duda, Tomasz Cygan
GKS: Kamil Kolanowski (60′ Janusz Piątek) – Tomasz Cygan, Wojciech Tomala, testowany, Tomasz Rachwalski (65′ Wojciech Pacura), Michał Bajda (46′ Mateusz Kaczmarczyk), Bartłomiej Kudelski, Karol Filipek (60′ Damian Bochenek), Piotr Filipek (60′ Błażej Gumuła), Jakub Duda, Kamil Stawiarski.

GKS Drwinia w miniona sobotę rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem, po serii meczów z piątoligowcami (nie licząc Hutnika), drwinianie zmierzyli się z przedstawicielem czwartej ligi (grupa zachodnia) – Orłem Piaski Wielkie. Był to czwarty nie przegrany przez GKS sparing, w którym podopieczni Janusza Piątka strzelili i stracili bramki. Czy tracone w każdym meczu kontrolnym bramki niepokoją trenera Piątka? W porównaniu do tego ile bramek traciliśmy jesienią, to na pewno trochę nas to niepokoi. W większości straciliśmy bramki po prezentach dla rywali niż po składnych akcjach. Z meczu na mecz wygląda nasza gra coraz lepiej. Wiadomo, że w okresie zimowym ciężko zagrać na odpowiednim boisku. Cieszy nas za to skuteczność, strzelane bramki, bo z tym w poprzedniej rundzie mieliśmy największy problem. To napawa nas optymizmem przed zbliżającą się wielkimi krokami piłkarską wiosną – powiedział Janusz Piątek. W najbliższy weekend GKS rozegra ostatni mecz kontrolny. Jego rywalem będzie TS Węgrzce Wielkie.

Dotychczasowe mecze kontrolne GKS:
GKS Drwinia – Hutnik Kraków 0-3

GKS – Rylovia Rylowa 1-1
Bramka:
Bajda

GKS – Clepardia Kraków 1-1
Bramka:
Jurek

GKS Drwinia – Orzeł Iwanowice 3-2
Bramki:
Kudelski, Stawiarski, Madej

GKS Drwinia – Wieliczanka 3-2
Bramki:
Madej, Stawiarski, Karol Filipek.