BLF: Zapowiedź ostatniej kolejki.

511 0

Kolejkę w I lidze rozpocznie starcie walczącego wciąż o awans zespołu Domek z ostatnim w tabeli klubem Versus. Zdecydowanym faworytem będzie pierwsza z drużyn, ponieważ w obecnych rozgrywkach radzi sobie zdecydowanie lepiej. Versus był jednak w tym sezonie bliski sprawienia kilku niespodzianek, dlatego Domek będzie musiał zagrać dobry mecz, aby odnieść zwycięstwo i awansować na drugie miejsce tuż przed meczem rywala w walce o promocję, zespołu AR MOTO.

W drugim meczu spotkają się zespoły Pershing i Parkers. Faworytem będzie pierwsza z drużyn, ponieważ w tym sezonie bardzo dobrze radziła sobie z niżej notowanymi rywalami. Parkers, mimo dobrej drugiej rundy, musi uznać obecny sezon za nieudany, ponieważ siódme miejsce dla tak mocnej drużyny jest wynikiem poniżej oczekiwań. Jeszcze bardziej rozczarowani są zapewne zawodnicy ekipy Pershing, która teoretycznie powinna walczyć o awans do ekstraklasy, a prawdopodobnie zakończy sezon w środku tabeli. Teoretycznie zespół, jeśli wygra, ma jeszcze szanse na trzecie miejsce, ale punkty musiałyby stracić ekipy Domek i BSF U-16, które będą zdecydowanymi faworytami swoich meczów.

W kolejnym spotkaniu BSF U-16 podejmie Promień Mikluszowice i jak już wspomniałem, będzie faworytem tego meczu. Wprawdzie w rundzie rewanżowej juniorzy prezentują się zdecydowanie słabiej, ale ich rywal punkty zdobywał tylko w meczach z ekipą Versus, a w starciach z każdą inną drużyną ponosił porażki. Jeśli BSF U-16 nie odpuści, to powinien sobie poradzić z niżej notowanym rywalem i na koniec sezonu przerwać serię trzech porażek z rzędu.

Na koniec kolejki i zarazem sezonu w I Lidze rozegrany zostanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie. Walczące o awans AR MOTO podejmie Stalprodukt Oldboys. Wicelider będzie już znał wynik meczu Domek – Versus, więc dostosuje taktykę do okoliczności. Remis na pewno da awans drużynie AR MOTO. „Hutnicy”, zwłaszcza w dobrej formie, to jednak bardzo wymagający rywal, więc nie będzie to proste zadanie. Zawodnicy AR MOTO będą musieli wykazać się dużą odpornością psychiczną, zakładając, że wynik tego meczu rzeczywiście będzie decydował o kwestii awansu.

Kolejkę w ekstraklasie rozpocznie bardzo ciekawie zapowiadający się mecz IMEX – Transbet. Zespół z Brzeska, jeśli tylko ma swój dzień, to może ograć każdą drużynę w lidze, łącznie z nowym mistrzem. Problemem tej drużyny były w tym sezonie jednak bardzo wyraźne wahania formy, które spowodowały, że IMEX odpadł z walki pierwszą pozycję. Największą siłą ekipy Transbet było natomiast właśnie to, że jako jedyna z drużyn w Ekstraklasie ustrzegła się przed zniżką formy, a punktować potrafiła nawet, gdy grała dość przeciętnie. Dzięki temu, niezależnie do wyniku, po zakończeniu kolejki będzie cieszyć się z zasłużonego mistrzostwa. Poprzedni mecz tych drużyn był świetnym widowiskiem i zakończył się wynikiem 4:4, więc i tym razem można liczyć na ekscytujący pojedynek.

W drugim meczu ostatni w tabeli Dandav podejmie Stalprodukt. Obie drużyny mogą walczyć już tylko o poprawienie sobie humorów, ponieważ zespół z Grobli tym spotkaniem pożegna się z rozgrywkami Ekstraklasy, natomiast „Hutnicy” nie mają już szans nawet na podium, co dla tej drużyny jest katastrofą. W przypadku porażki i niekorzystnym układzie wyników w pozostałych spotkaniach Stalprodukt może spaść aż na szóste miejsce. Prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza wydaje się być jednak małe, ponieważ to „Hutnicy” będą zdecydowanym faworytem. Będzie to także pojedynek drugiego w klasyfikacji strzelców Mateusza Więska (Stalprodukt) z trzecim Wojciechem Tomalą (Dandav). Niestety dla tych zespołów, reszta zawodników w kończącym się sezonie nie dorównała formą swoim liderom, dlatego będzie to już tylko mecz pocieszenia.

W przedostatnim meczu Igloo podejmie Widmat. To spotkanie również zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ „Mroźni” walczą o utrzymanie drugiej pozycji i zapewnienie sobie tytułu wicemistrza, natomiast Widmat po trzech wygranych z rzędu wciąż ma szanse na zajęcie trzeciej lokaty. Pierwszy mecz tych drużyn był bardzo zacięty i nieoczekiwanie zakończył się wygraną ekipy Widmat (5:3), która wtedy zajmowała miejsce w dolnej części tabeli. Teraz taki wynik nie będzie niespodzianką, ale Igloo również ma wiele argumentów, by rozstrzygnąć wynik meczu na swoją korzyść.

Sezon zakończy mecz pomiędzy Lemon F.H.U. i BSF Aquer U-18. Obie drużyny mogą uznać kończący się sezon za względnie udany, bo wprawdzie zajmują odległe miejsca w tabeli, ale z niewielką stratą do czołówki i już dawno zdołały zapewnić sobie utrzymanie. „Cytrynki” wykonały w tym sezonie krok naprzód pod względem poziomu gry i rozegrały wiele bardzo dobrych meczów. Juniorzy również kilkukrotnie zdobywali punkty z wyżej notowanymi rywalami. W tym spotkaniu ciężko wskazać faworyta. Prawdopodobnie decydujący wpływ będzie miała liczebność kadr, co zazwyczaj jest problemem drużyn pod koniec sezonu, oraz dyspozycja dnia.

Po zakończeniu meczu rozdane zostaną nagrody dla drużyn i zawodników.

Program kolejki:

I Liga
15.00 Domek – Versus
15.45 Pershing – Parkers
16.30 BSF U-16 – Promień Mikluszowice
17.15 AR MOTO – Stalprodukt Oldboys

Ekstraklasa:
18.00 IMEX Brzesko – Transbet
18.45 Dandav – Stalprodukt
19.30 Igloo – Widmat
20.15 Lemon F.H.U. – BSF Aquer U-18

Tekst: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *