Reklama

IV liga. Jedni o przełamanie, drudzy po rewanż

Przed nami trzecia kolejka IV ligi. Bochnianie będą szukać pierwszych punktów w konfrontacji z rezerwami ekstraklasowej Sandecji. Po dobrej inauguracji GKS Drwinia uda się na trudny teren do Maniów.

Bochnianie przegrali dwa pierwsze mecze i z bilansem bramkowym 1-4 zajmują 13. miejsce w klasyfikacji. W podobnej sytuacji jest dzisiejszy rywal BKS – Sandecja II. Rezerwy ekstraklowca pozostają bez punktu, po tym jak ulegli pierwszych dwóch meczach sezonu wyżej notowanym: Wolanii (1-4) i Limanovii (1-2). Zespół Janusza Piątka stoi już na początku sezonu pod presją wyniku. Wygrana zaspokoiłaby oczekiwania kibiców, ale także pozwoliłaby nawiązać kontakt z zespołami z czuba tabeli, do których ma przecież równać Bocheński KS.

W niedzielę GKS Drwinia uda się w pierwszą delegację. Zmierzy się z Lubaniem, który dał się ekipie z Drwini we znaki w rundzie jesiennej, kiedy to rozbił drużynę prowadzoną wówczas przez Janusza Piątka aż 5-1. Podopieczni trenera Mateusz Stańca choć wygrali z Polanem dzięki skuteczności pod bramką rywali, nie prezentując najwyższej formy. Z jakim dorobkiem przyjadą z Maniów?

Program 3. kolejki
Mecze sobotnie:
Poprad Muszyna – Olimpia Pisarzowa 11:00
Bocheński KS – Sandecja II Nowy Sącz 15:30
Glinik Gorlice – Limanovia Limanowa 17:00
Tuchovia Tuchów – KS Tymbark 17:00
Polan Żabno – Tarnovia Tarnów 17:00
Wolania Wola Rzędzińska – Barciczanka Barcice 17:00

Mecze niedzielne:
Lubań Maniowy – GKS Drwinia 16:00
Poprad Rytro – Watra Białka Tatrzańska 17:00