Reklama

Piłka ręczna. MOSiR rozpocznie sezon w sobotę

W najbliższą sobotę 23 września zespół szczypiornistów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zainauguruje rozgrywki w II lidze. W pierwszym meczu sezonu 2017/18 podejmował będzie MKKS Glorię Katowice.

Już 7 sierpnia drugoligowy zespół MOSiR Bochnia rozpoczął intensywne treningi przygotowujące do nadchodzącego sezonu. W tym czasie zespół rozegrał szereg meczów sparingowych, m.in. z MTS Chrzanów, SPR Tarnów i wziął udział w chrzanowskim turnieju.

W ostatnim meczu towarzyskim, który bocheński zespół rozegrał u siebie w miniony czwartek (14 września), MOSiR zmierzył się z HLB Buskowianką. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem bocheńskiej drużyny.

W sezonie 2017/18 system rozgrywek przewiduje IV rundy. W i i II rundzie mężczyźni podzieleni są na dwie
grupy i będą grać systemem każdy z każdym (mecz i rewanż), następnie w III i IV rundzie pierwsze czwórki obu grup będą grały o miejsca 1-8, a pozostałe będą walczyć o miejsca 9-16 w formule mecz i rewanż z zaliczeniem wcześniejszych meczy w grupach.

Bocheński zespół startuje w Grupie IV A, gdzie zmierzy się (oprócz wymienionego wyżej zespołu) z takimi drużynami jak: MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, SPR Orzeł Przeworsk, MUKS Siódemka Mysłowice, Vive II Kielce, SMS NLO Kielce, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków.

Drugoligowy zespół MOSiR Bochnia drugi z kolei sezon szkolona jest przez Marcina Bożka, byłego trenera pierwszoligowego zespołu szczypiornistów SPR Tarnów, który od lat współpracuje z MOSiR Bochnia. Kierownikiem drużyny, który odpowiada m.in. za sprawy logistyczne, jest (tak jak w latach ubiegłych) Maciej Haber. Nie zmienił się również trener odnowy biologicznej, którym jest Maciej Hamuda.

Skład MOSiR:

W obecnym sezonie do naszego zespołu dołączyło dwóch nowych zawodników. Są to Wojciech Dziedzic z Krakowiaka oraz Paweł Nowak z Vive II Kielce. Ponadto dołączyli do zespołu wychowankowie Paweł Waśniowski i Oliwer Choma. Gry kontrolne, które rozegraliśmy przed rozpoczynającym się sezonem pozwoliły nam na ustawienie drużyny w różnych formacjach taktycznych oraz na sprawdzenie i wprowadzenie nowych graczy do drużyny – mówił trener Marcin Bożek. – Miejmy nadzieję, że zaowocuje to skuteczną grą całego zespołu i pozwoli nam na osiąganie jak najlepszych wyników. Zdajemy sobie sprawę również z faktu, iż w poprzednich rozgrywkach osiągnęliśmy wysoki wynik sportowy. Nasi tegoroczni przeciwnicy na pewno będą chcieli z nami w każdym spotkaniu wygrać. Musimy więc być szczególnie mocno skoncentrowani, niezależnie z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam się zmierzyć. Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu i wspieranie naszych szczypiornistów.

Na zdjęciu drugoligowy zespół MOSiR Bochnia:
– dolny rząd od lewej: Mateusz Rogóż, Mateusz Zubik, Filip Pach, Mateusz Bujak, Michał Dobrzański,
– II rząd od lewej: Wojciech Dziedzic, Łukasz Urbanowicz, Hubert Pamuła, Tomasz Orzechowski, Iwo Stopczyński,
– III od lewej: Jakub Jewiarz , Krzysztof Serwatka, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Marcin Janas,
– IV rząd od lewej: Filip Grdeń, Paweł Nowak, Paweł Waśniowski, Oliwer Choma, Miłosz Gabiga, Wiktor Czubala,
– V rząd: kierownik drużyny Maciej Haber, trener Marcin Bożek, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.
Brak na zdjęciu Macieja Imiołka oraz Dawida Kokoszki.

Tekst i zdjecie MOSiR Bochnia