Piłka nożna. Boiska przegrały z opadami deszczu

362 0

Swoich meczów ostatecznie nie rozegrał żaden czwartoligowiec z naszego regionu. GKS Drwinia miał gościć u siebie Olimpię Pisarzowa, a BKS powalczyć w Białce Tatrzańskiej z Watrą. Oba mecze zostały przełożone i jeszcze nie wiadomo, kiedy zostaną rozegrane. W całej IV lidze do zawodów przystąpiły tylko dwie pary: Barciczanka Barcice z Sandecją II Nowy Sącz (4:1) i Poprad Rytro z Wolanią Wola Rzędzińska (2:5).

Niewiele lepiej wyglądała sytuacja w lidze okręgowej. Rozegrano zaledwie trzy z siedmiu planowanych meczów.
Sokół Borzęcin Górny nie zdołał wywalczyć choćby remisu z Novi/Rzezawianką, choć prowadził 1:0 po golu Mateusza Stolarza. Bramki Radosława Lekkiego i Rafała Górala przechyliły jednak szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Remis 2:2 udało się wydrzeć Olimpii Bucze w starciu z Radłowią Radłów, mimo że gospodarze przegrywali do przerwy 0:2. Na gole Michała Pawlika i Bartłomieja Padły odpowiedzieli jednak po przerwie Marek Handzlik i Mikołaj Machalski.

Udany weekend zanotowała Olimpia Kąty. Gospodarze w meczu z Tarnavią prowadzili już po dziesięciu minutach, a na listę strzelców wpisał się Jakub Nowak. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak goście z Tarnawy, bo do siatki trafili Marcin Kopanica i Sławomir Kącki. Dzięki ich bramkom Tarnavia prowadziła 2:1. Po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze. Drugie trafienie zanotował Nowak, a gole zdobyli jeszcze Marcin i Damian Cebula. Olimpia wygrała 4:2. Pozostałe mecze zostały odwołane.

W bocheńskiej A klasie rozegrano tylko mecze pomiędzy Rabą Książnice i Czarnymi Kobyle (4:2), Victorią Słomka i Żubrem Gawłówek (3:2) oraz Błękitnymi Krzeczów i Beskidem Żegocina (3:7).

Najwięcej spotkań rozegrano w brzeskiej A klasie. Tu odwołano jedynie spotkanie pomiędzy Temidą Złota i LKS-em Poręba Spytkowska. Iskra Łęki przegrała z Jednością Paleśnica (2:6), Victoria Porąbka Uszewska pokonała Koronę Niedzieliska (3:0), Strażak Mokrzyska – Szczepanów wygrał ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie, LKS Uszew zremisował z Ivą Iwkowa (1:1), Tymon Tymowa z Pogórzem Gwoździec (2:2), a Arkadia Olszyny rozbiła Kłos Łysa Góra (6:0).

IV liga: (8. kolejka)