MOSiR rozpoczął sezon od pewnego zwycięstwa

423 0

MOSiR Bochnia – MKKS Gloria Katowice 39-30 (20-8)

MOSiR Bochnia i bramki: Tomasz Węgrzyn, Tomasz Orzechowski 2, Mateusz Zubik 7, Jakub Jewiarz 5, Filip Pach 5, Hubert Pamuła, Mateusz Bujak 4, michał Dobrzański 6, Marcin Janas 1, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz 5, Iwo Stopczyński, Wojciech Dziedzic 3, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż 1.

Mecz rozpoczął się od celnego trafienia Filipa Pacha, a w odpowiedzi rzutem karnym wynik wyrównał Oktawiusz Jarząbek. W kolejnych minutach bochnianie zdobyli trzy bramki z rzędu i chociaż nie wykorzystali rzutu karnego, to pozwoliło im to wyjść na prowadzenie w piątej minucie 4:1. Następne fragmenty meczu to dobra gra w obronie oraz łatwe bramki z kontrataku. Pozwoliło to do przerwy osiągnąć gospodarzom bardzo dobry rezultat. Do przerwy stracili tylko 8 bramek, a zdobyli 20. Ta przewaga w znaczący sposób ułatwiła im grę w drugiej części meczu, a zarazem
umożliwiła wprowadzenie na parkiet młodszej części drużyny.

Należy tutaj wyróżnić szczególnie Michała Dobrzańskiego, który oprócz zdobyczy 6 bramek dobrze spisywał się w obronie. Dobre zawody rozegrali Jarosław Gut, Mateusz Zubik (7 bramek) i nowy nabytek MOSiR – Wojciech Dziedzic. Na
deser piękną bramkę po regulaminowym czasie gry zdobył Łukasz Urbanowicz z rzutu wolnego.

Trener MOSiR Marcin Bożek: Cieszymy się bardzo z tej wygranej, gdyż nasza ostatnia konfrontacja z zespołem z Katowic z poprzedniego sezonu zakończyła się porażką. W kolejnym spotkaniu rozgrywanym 1 października w Sosnowcu (w niedzielę) musimy utrzymać koncentrację i dyscyplinę gry. W pierwszej kolejce MUKS Zagłębie, który jest
beniaminkiem rozgrywek drugoligowych, dzielnie stawił czoła doświadczonej drużynie z Przeworska i przegrał z nią tylko czterema bramkami 26:30, choć do przerwy było 11:12.