V liga. Slalom Ulasa pogrążył Sokoła

543 0

Pagen Gnojnik podejmował spadkowicza z IV ligi – Sokoła. Pierwsze minuty pokazały kto spośród tych zespołów aspiruje do ligowego czuba, a kto musi drżeć o utrzymanie. O losach spotkania zadecydowało pierwsze dwadzieścia minut pojedynku. Sokół miał problemy z wyjściem ze swojej połowy, ba nawet z 30 metra. Pagen zamknął rywala i dusił jego wszelkie próby wyswobodzenia się z klinczu. Dobrze rozrzucane po skrzydłach piłki przez Jarosława Ulasa siały spustoszenie w nerwowo grającej defensywie gości. Mimo kilku sytuacji podbramkowych gospodarze nie zdołali poważniej jednak zagrozić Obłąkowi. Dopiero indywidualna akcja Ulasa z 20 minuty, w której wkręcił w ziemię defensorów gości i oddał mocny strzał pod poprzeczkę przyniosła gnojniczanom bramkę. Sokół? Zespół z Borzęcina zaczął grać dopiero po stracie gola. Już do przerwy stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, ale brakło zawodnikom zdecydowania pod Pagenu, trochę szczęścia i umiejętności. Po zmianie stron żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza rywali i piąte zwycięstwo Pagenu stało się faktem. Z kolei ekipa Marcina Manelskiego zajmuje trzecią lokatę od końca.

W Dębnie Orzeł mimo, że wyszedł na prowadzenie nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku nawet do przerwy. Po zmianie ston strzelali tylko przyjezdni z Mokrzysk, którzy ostatecznie wygrali 1-3. Aż sześć goli strzelili Tarnavii zawodnicy Olimpii Bucze. Goście pocieszać się mogli tylko bramką honorową, która nie zmienia ich trudnego położenia w tabeli – zajmują w niej przedostatnią pozycję. Strażak jest ósmy z dorobkiem 12 punktów.