IV liga: GKS Drwinia przełamał serię porażek, Bocheński KS tym razem rozczarował

513 0

GKS Drwinia – Glinik Gorlice 2:1
Stepankov 55′, Pieprzyca 87′ – Grela 43′

Statystyki ostatnich meczów jasno pokazują, że zespół z Gorlic znacznie lepiej radzi sobie na własnym stadionie. GKS za to znacznie poprawił swoje wyniki w meczach domowych względem rezultatów z poprzedniego sezonu, kiedy to zdobywał w Drwini zaledwie nieco ponad jeden punkt na mecz. W tym swojej szansy upatrywali słabo spisujący się ostatnio podopieczni trenera Mateusza Stańca.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak korzystnie dla gości, bo tuż przed przerwą do siatki trafił Konrad Grela. GKS po zmianie stron nie zamierzał się poddawać i już w 55. minucie bramkę na 1:1 zdobył Roman Stepankov. Obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i tą wymianę ciosów wygrali gospodarze. Zwycięskiego gola na kilka minut przed końcem strzelił Dominik Pieprzyca i GKS zdobył trzy punkty.

Poprad Rytro – Bocheński KS 1:0
Pawlik 90′ (k)

Rozczarował za to Bocheński KS, który był faworytem starcia z ostatnim w tabeli Popradem Rytro.
Gospodarze tego meczu od początku sezonu zdobyli zaledwie jeden punkt, a BKS wygrał swoje ostatnie cztery mecze. Bochnianie, podobnie jak Glinik, w delegacji radzą sobie jednak dość słabo. Wynik bezbramkowy w tym spotkaniu utrzymywał się aż do samego końca, ale już w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Maciej Pawlik i Poprad mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

Taki wynik jest bardzo rozczarowujący, biorąc pod uwagę, że bochnianie zdobyli w poprzednich czterech spotkaniach aż dziesięć goli, a z zerowym dorobkiem bramkowym zakończyli wcześniej jedynie mecz pierwszej kolejki z Popradem Muszyna (0:1). Jak widać drużyny o tej nazwie mają patent na klub z Bochni. Porażka spowodowała, że został on wyprzedzony w tabeli przez Lubań Maniowy, a do pierwszej Limanovii traci obecnie pięć punktów.