Mikołaje po raz drugi przebiegli ulicami Brzeska

1034 0

Marznąca mżawka, ujemna temperatura, a z czasem i deszcz – w takich warunkach przyszło wystartować uczestnikom II Biegu Mikołajkowego w Brzesku. Oprócz walorów sportowych, biegaczy zmobilizowała idea niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Podobnie jak to było przed rokiem, warunkiem uczestnictwa w jednym z biegów był przyniesiony prezent mikołajkowy dla osób potrzebujących z: Domu Dziecka w Jasieniu, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku, Stowarzyszenia OSTOJA, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku oraz brzeskiego hospicjum.

W zeszłym roku bieg główny wygrał Grzegorz Czyż z Bogumiłowic. Doświadczony biegacz nie wystartował jednak na 10 km a na dystansie o połowę krótszym na co wpływ miała dłuższa przerwa w treningach spowodowana kontuzją. Mimo to pan Grzegorz zameldował się na mecie jako piąty.Pod nieobecność biegacza z Bogumiłowic wygrał Radosłąw Chojecki z Tymowej, który rok temu uplasował się na drugiej pozycji. Tym razem jako zwycięzca wyprzedził na linii mety Adama Rębilasa z Nowego Wiśnicza oraz Pawła Maja ze Strzelc Małych. W kategorii kobiet ubiegłoroczna triumfatorka – Paulina Górak (Gnojnik) zamieniła się miejscami z Katarzyną Kmieć (Perła), która tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce, podobnie jak przed rokiem zdobyła Patrycja Świerczek (Jadowniki).

W wyścigu na 5 km wygrał Tomasz Kupiec z Bieńkowic, który tym, samym odebrał zeszłoroczny zwycięski laur Michałowi Gacy z miejscowości Pojawie. Ten ostatni tym razem zajął drugą pozycję. Jako trzeci – tak samo jak przed 12 miesiącami – został sklasyfikowany Przemysław Chojecki z Tymowej. Wśród pań najlepsza była Paulina Brzęk z Lewniowej, która wyprzedziła zeszłoroczną triumfatorkę – Oliwię Sowa z Brzeska o zaledwie 11 sekund. Zaledwie sekundę za nią przybiegła Katarzyna Serafin z Lewniowej.

Bieg na 1 km wygrał Cisiński Maciej z Kęt. Drugi na mecie, ze stratą sekundy, zameldował się Adrian Szołtysik z Brzeska, który przed rokiem wygrał rywalizację na 1000 metrów. Ubiegłoroczny mistrz nie wygrał, ale poprawił swój wynik aż o 36 (!) sekund. Trzecie miejsce na podium przypadło Piotrowi Stępakowi ze Zbylitowskiej Góry, który do zwycięzcy stracił zaledwie trzy sekundy.
Pełne wynik poszczególnych biegów i klasyfikacji znajdziecie TUTAJ.