Mistrzostwa w Futsalu U-20. BSF zaczął od zwycięstwa

BSF Bochnia – AZS UW Warszawa 2-1 (1-0)
Bramki: Mateusz Matlęga 4′ Piotr Wielgus 20′ – Kamil Wójcik 13′
BSF: Jakub Smoleń, Konrad Biernat – Krzysztof Stós, Piotr Matras, Patryk Kura, Karol Filipek, Sebastian Jacak, Arkadiusz Budzyn, Dominik Juszczak, Mateusz Matlęga, Mirosław Tabor, Piotr Kazek, Jakub Berliński, Dawid Grzyb.
AZS: Kamil Wójcik – Piotr Wielgus, Max Adamczyk, Jakub Nahorny, Robert Koterwas, Tomasz Warszawski, Robert Kępiński, Tomasz Żebrowski, Krystian Szmagliński, Mateusz Wasilewski, Jakub Bloch, Damian Brzeziński.

Bochnianie pokonali akademików z Warszawy po dwóch jakże różnych częściach gry. W pierwszej podopieczni Janusza Piątka dominowali nad rywalem, czego efektem były liczne sytuacje pod bramką przeciwnika. Pierwszą okazję, niestety niewykorzystaną, na zdobycie gola miał Karol Filipek po podaniu Arkadiusza Budzyna. Kolejna zakończyła się już bramką dla BSF. Do siatki AZS trafił Mateusz Matlęga po podaniu Budzyna. Po strzeleniu gola, bochnianie mieli jeszcze kilka sytuacji, po których mogli podwyższyć rezultat. Niestety okazje zmarnowali Piotr Kazek, Budzyn oraz Patryk Kura.

Po przerwie do głosu częściej niż w pierwszych 12 minutach dochodzili warszawianie. Szybko, bo już w drugiej minucie po wznowieniu gry zawodnicy ze stolicy wyrównali po rzucie karnym sprokurowanym przez bramkarza BSF – Konradda Biernata. Drużyna z Bochni próbowała ponownie wyjść na prowadzenie, ale podobnie jak w pierwszej połowie brakowało jej skuteczności. Blisko pokonania Kamila Wójcika był Sebastian Jacak, którego strzał obił słupek warszawskiej bramki. Losy meczu rozstrzygnęły się w 20 minucie. Na bramkę AZS-u uderzył Kura, a tor lecącej piłki zmienił Piotr Wielgus pokonując własnego bramkarza. Warszawianie dążyli do ostatnich minut do wyrównania wycofując bramkarza. Stworzyło to okazję bochnianom na podwyższenie rezultatu. Strzał Kury z własnej połowy trafił tylko w słupek i ostatecznie BSF pokonał AZS UW 2-1.

Źródło: BSF Bochnia, futsalmmp.pl