Judo. Wyjazdowe sukcesy MOSiR-u

628 0

Dziewięcioosobowa grupa, pod opieką trenerki Sabiny Bajdy, wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Judo w Kielcach i chociaż grupa była nieliczna to wywalczyła aż 8 medali: 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Walki nie były lekkie, przeciwnicy walczyli dzielnie a nasi wychowankowie i tak ” dali radę” – mówi Sabina Bajda – to miło obserwować jak nasze starania jako trenerów dają właśnie takie efekty.

Miejsce I wywalczyli: Piotr Tobiasz, Filip Alfawicki, Filip Oleksy, Jakub Struzik
Miejsce II zajęli: Dominika Możdżeń, Oliwer Żelichowski, Dominika Miś
Na miejscu III uplasował się: Norbert Alfawicki

W zawodach brał również udział Szymon Mazurkiewicz, który zajął miejsce IV.

Równolegle do zmagań w Kielcach odbywał się Drużynowy Turniej Judo Dzieci w Tarnowie. Atrakcyjne pokazy, liczna widownia, świetny doping i wysoki poziom sportowy towarzyszyły zawodnikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Bocheńscy zawodnicy stoczyli wiele pojedynków, wygranych walk i po zaciętych „bojach” zajęli w turnieju 1 miejsce, czym udowodnili, że są godnymi przeciwnikami z którymi należy się liczyć i których należy się obawiać na macie. Miejsce II zajęła drużyna Pałacu Młodzieży Tarnów a ostatnie miejsce na podium wywalczyli zawodnicy z Jasła.

Skład drużyny MOSiR-u: Samuel Stawarz, Bartek Król, Michał Ćwik, Michał Trojan, Antoni Juszczyk, Szymon Mierzwiński, Maciej Kumor.

Te dwa turnieje zakończyły tegoroczne zmagania podopiecznych bocheńskiej sekcji judo. Teraz przed nimi świąteczny wypoczynek, podczas którego będą mieli okazję do odpoczynku i który mamy nadzieję zaowocuje kolejnymi sukcesami w nadchodzącym Nowym Roku.

Źródło: MOSiR Bochnia

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *