Piłka ręczna. Pierwsze zwycięstwo MOSiRu w nowym roku

634 0

Bochnia – SMS ZPRP Kielce 37:22 (15:9)
MOSiR: Mateusz Zubik 15, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach 7, Hubert Pamuła 1, Mateusz Bujak 3, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 4, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic 1, Mateusz Rogóż 1, Tomasz Węgrzyn, Tomasz Wolnik, Mateusz Łącki.

Mecz z kielczanami miał kilka faz, w których choć zdecydowanie częściej lepiej prezentowali się gospodarze, to jednak i gości mieli swoje przysłowiowe „pięć minut” w których potrafili napędzić strachu zawodnikom MOSiR-u. Spotkanie rozpoczęło się od czterech celnych trafień bocheńskich szczypiornistów i w szóstej minucie po rzucie Marcina Janasa podopieczni Marcina Bożka prowadzili 4-0. W tym samym czasie pierwsze trafienie zanotowali goście z Kielc po celnym rzucie Kacpra Pawłowskiego. Goście zdobyli jeszcze jedna bramkę w 13-ej minucie po rzucie karnym. MOSiR jednak podkręcił tempo w tej części gry i dzięki niezwykle aktywnego w tym spotkaniu Mateusza Zubika bochnianie wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie. Kolejny fragment gry, pomiędzy a 26 minutą należał do kielczan, którzy zniwelowali przewagę gospodarzy do czterech punktów (14-9). Końcówka pierwszej połowy należała do miejscowych, którzy pierwsze 30 minut zakończyli prowadzeniem 15-9 (w ostatniej minucie karnego nie wykorzystała jeszcze najlepszy strzelec MOSiR-u Mateusz Zubik).

Druga połowa przyniosła powiększenie przewagi bocheńskiej drużyny. Mecz był bardziej otwarty. Goście rzucili aż 13 punktów, ale gospodarze – aż 22! Bochnianie zdecydowanie lepiej prezentowali się fizycznie od swoich rywali, co przełożyło się na oddawanie rzutów z lepszych pozycji a przez to ich większą skuteczność. Wspomniany Zubik rzucił w sobotnim meczu aż 15 bramek, dzięki czemu z dorobkiem 74 trafień jest najlepszym strzelcem w II lidze.

1 MOSiR Bochnia 12 431-308 123 36 0
2 SPR Orzeł Przeworsk 12 359-342 17 26 10
3 PGE VIVE II Kielce 12 347-304 43 25 11
4 NLO SMS ZPRP Kielce 12 345-378 -33 18 18
5 MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 12 307-323 -16 15 21
6 MKKS Gloria Katowice 12 345-365 -20 12 24
7 Krakowiak Szkoła Gortata 12 364-437 -73 6 30
8 MUKS Siódemka Mysłowice 12 308-349 -41 6 30