Reklama

BLF: Ostatnia kolejka sezonu 2017/18. Domek wciąż może wywalczyć siódmą pozycję

W I lidze sezon zakończył już zespół Marex, a w Ekstraklasie Bosman Sport. Oba kluby mogą zostać zepchnięte o jedną pozycję. W przypadku pierwszej z ekip może ona stracić trzecie miejsce. Dużo bardziej istotna jest jednak sytuacja drużyny Bosman Sport, która przed 18. kolejką zajmuje ostatnie niespadkowe siódme miejsce.

18. kolejka tradycyjnie rozpocznie się o godz. 15.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej. Jako pierwsze zmierza się drużyny LSO i Dandav. Młody zespół z Niegowici jako jedyny w stawce nie wygrał jeszcze żadnego spotkania, ale trzeba przyznać, że w rundzie rewanżowej grał lepiej niż w początkowej części sezonu. Dandav natomiast na pewno zakończy sezon na drugiej pozycji i w przyszłym sezonie będzie mógł znów występować w Ekstraklasie. W tym meczu faworytem będzie wicelider.

Ciekawy powinien być mecz BSF Elektrospec U-18 – Św. Paweł. Juniorzy, dzięki zwycięstwu walkowerem nad ekipą Marex (na boisku 6:6) mają dużą szansę by przeskoczyć tę drużynę w tabeli i zakończyć sezon na najniższym stopniu podium. Św. Paweł natomiast już na pewno zakończy sezon na szóstym miejscu.

Bezpośrednie starcie o siódmą pozycję stoczą drużyny Sportomaks Team i Parkers. Nasz redakcyjny zespół ma w ostatnim czasie spore problemy kadrowe, a do tego musi wygrać, aby awansować w tabeli. Parkers mogą już jedynie walczyć o obronę siódmej pozycji. To powinno być zacięte spotkanie.

W ostatnim meczu I ligi zmierzą się zespoły Pershing i Centrum Kredytowe. Lider ma szansę wygrać piętnasty mecz w sezonie, ale ekipa CK udowodniła w rundzie rewanżowej, że zrobiła bardzo duży postęp. To powinien być bardzo ciekawy mecz.

W Ekstraklasie jako pierwsze zmierzą się kluby Transbet i BSF Aquer U-18. Mistrz zechce z pewnością kontynuować serię meczów bez porażki, za to BSF wciąż może zająć czwarte miejsce, dlatego mecz powinien należeć do zaciętych. Faworytem mimo wszystko będzie Transbet.

W kolejnym spotkaniu Igloo podejmie Lemon F.H.U. „Mroźni” zakończą sezon na bardzo słabej, patrząc na osiągnięcia tej drużyny w poprzednich latach, szóstej pozycji. „Cytrynki” z kolei będą już wiedziały, czy muszą walczyć o odbicie czwartej pozycji, gdyż swój mecz rozegra obecnie piąty w stawce BSF Aquer U-18. Niezależnie od tego pojedynek powinien być ciekawym widowiskiem.

Najważniejszym meczem kolejki będzie bez wątpienia starcie Domek – Stalprodukt. Beniaminek wciąż walczy o utrzymanie i w starciu z wiceliderem potrzebuje przynajmniej remisu. „Hutnicy” także potrzebują jednego „oczka”, by zapewnić sobie drugą pozycję. Faworytem meczu będzie Stalprodukt, który dysponuje silną kadrą i z pewnością będzie chciał pokazać, że w przyszłym sezonie znów będzie się liczył w walce o mistrzostwo.

Ostatnim meczem tej kolejki, a zarazem całego sezonu 2017/18 będzie spotkanie Widmat – AR MOTO. Trzykrotni mistrzowie ligi powrócili na podium. Wciąż mają niewielką szansę zająć nawet drugie miejsce. Beniaminek z kolei był w ciągu całego sezonu najsłabszą drużyną w stawce, ale przynajmniej zdołał odnieść przed tygodniem pierwsze zwycięstwo (6:5 z Igloo). W tym spotkaniu faworytem będzie Widmat.

Po zakończeniu ostatniego spotkania rozdane zostaną nagrody dla uczestników. Najlepsze drużyny otrzymają puchary i medale. Tradycyjnie w każdej lidze statuetki otrzymają najlepsi strzelcy, a także wybrani przez drużyny najlepszy bramkarz i najlepszy zawodnik poszczególnej ligi. W ten weekend zakończy się także sponsorowana przez Sportomaks.pl gra „Sportomaks Liga Typera”. Nagrody otrzymają trzej gracze z najwyższą liczbą punktów. Przed ostatnią kolejką prowadzi Mateusz Filipek z dorobkiem 95 pkt. Drugie miejsce ex aequo zajmują Bartosz Krawiec i Robert Łacny, którzy zgromadzili po 94 „oczka”. Tuż za podium plasują się Sebastian Śmietana (92 pkt.) i Robert Witkowski (90 pkt.).

18. kolejka:
– I liga:
15.00 LSO – Dandav
15.45 BSF Elektrospec U-18 – Św. Paweł
16.30 Sportomaks Team – Parkers
17.15 Pershing – Centrum Kredytowe
pauza: Marex

– Ekstraklasa:
18.00 Transbet – BSF Aquer U-18
18.45 Igloo – Lemon F.H.U.
19.30 Domek – Stalprodukt
20.15 Widmat – AR MOTO
pauza: Bosman Sport

Więcej o BLF na stronie: bsfbochnia.pl