Reklama

BLF: Domek utrzymał się w Ekstraklasie, BSF Elektrospec U-16 na podium I ligi

Choć niemal wszystkie najważniejsze kwestie zostały już wcześniej rozstrzygnięte, to jednak w kończącej sezon 2017/18 18. kolejce także nie zabrakło emocji.

Nie odbył się mecz LSO – Dandav, przez co pierwsza z drużyn wygrała mecz walkowerem. Młodzi zawodnicy z pewnością woleliby jednak zdobyć trzy punkty po rywalizacji na boisku. Dla LSO to pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale i tak zespół sezon zakończył na ostatniej, dziewiątej pozycji.

Ciekawy mecz stoczyły drużyny BSF Elektrospec U-16 i Św. Paweł. Juniorzy kontrolowali przebieg meczu, ale Św. Paweł także przeprowadził kilka składnych akcji. Do przerwy BSF prowadził 1:0 po trafieniu Kacpra Parucha. Po przerwie szybko prowadzenie podwyższył Karol Buczek, a potem rywalom zaczęło brakować sił. W 30. minucie swojego drugiego gola zdobył Buczek, a niedługo później wynik na 4:0 ustalił Adrian Janas. Św. Paweł nie dał rady już nawiązać walki, a do tego kontuzję odniósł bramkarz tej drużyny, Dominik Turek. BSF dzięki temu zwycięstwu wyprzedził Marex i zajął trzecie miejsce.

Na pewno emocji nie zabrakło w meczu Sportomaks Team – Parkers. Był to bezpośredni pojedynek o siódme miejsce. Początek spotkania należał zdecydowanie do doświadczonej drużyny Parkers. Występujący bez choćby jednego zmiennika ST cofnął się głęboko i próbował jak najdłużej utrzymać piłkę. Już w 3. minucie na 1:0 dla Parkers po indywidualnej akcji trafił jednak Rafał Kostański. Doświadczona ekipa dominowała na parkiecie, a w 16. minucie po błędzie defensywy podwyższyła prowadzenie na 2:0. Sportomaks Team po przerwie zagrał już jednak zdecydowanie lepiej. W 23. minucie było już 2:2, bo gole zdobyli Piotr Stokłosa i Michał Serwatka. Przewagę niemal cały czas mieli Parkers, ale w 36. minucie gola na 3:2 dla ST po indywidualnej akcji zdobył Michał Serwatka. Parkers rzucili się do ataków, ale nadziali się na szybki kontratak i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla ST. Dzięki temu zwycięstwu nasz redakcyjny zespół zajął siódme miejsce.

Nie zawiódł Pershing. Lider przyszedł na mecz z ekipa Centrum Kredytowe i pewłnym składzie i zdominował rywali. CK zagrało bez zmienników, dlatego trudno było tej drużynie nawiązać walkę z najmocniejszą drużyną tego sezonu w I lidze. Ostatecznie Pershing wygrał dość pewnie 5:1. W całym sezonie klub zdobył aż 46 na 48 możliwych do zbobycia punktów.

W Ekstraklasie efektownym zwyciestwem sezon zamknął Transbet. Wprawdzie do przerwy mistrz jedynie remisował z dobrze spisującym się zespołem BSF Aquer U-18 2:2, ale po przerwie zdominował rywali i po ciekawym meczu wygrał aż 7:3. To kolejny mecz, w którym Transbet rozbił rywali po dość wyrównanej pierwszej części. Obie drużyny wystąpiły bez choćby jednego zmiennika. BSF ostatecznie stracił szansę na zajęcie czwartego miejsca.

Jeszcze więcej goli padło w meczu Igloo – Lemon F.H.U. „Mroźni” chcieli efektownie zakończyć nieudany sezon i do przerwy prowadzili aż 3:0. W drugiej części „Cytrynki” zagrały znacznie lepiej, ale Igloo nie dało sobie już wydrzeć prowadzenia. W drugiej połowie obie drużyny zdobyły po cztery gole i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla Igloo. Nie zmieniło to jednak sytuacji w tabeli. Igloo zajęło szóste miejsce, a Lemon F.H.U. Zakończył sezon na czwartej pozycji.

Najważniejszym meczem kolejki było starcie Domek – Stalprodukt. Oba zespoły potrzebowały remisu, aby zrealizować swoje cele. Domek walczył o utrzymanie, natomiast „Hutnicy” musieli obronić drugą pozycję. Choć faworytem meczu był Stalprodukt, to obie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek. W 14. minucie gola na 1:0 dla zespołu Domek nieoczekiwanie zdobył Michał Kita 1:0. Beniaminek zaciekle bronił prowadzenia, a „Hutnicy” bardzo długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Wyrównać udało się im dopiero w drugiej połowie po trafieniu Tomasza Cygana, jednak więcej bramek już nie padło i Domek sensacyjnie utrzymał się w Ekstraklasie kosztem pauzującej w tej serii drużyny Bosman Sport.

Ostatni mecz nie odbył się, ponieważ Widmat zrezygnował z gry. Nie zmienia to jednak sytuacji obu drużyn. AR MOTO spadło do I ligi, natomiast Widmat zajął trzecie miejsce.

Po zakończeniu ostatniego spotkania odbyła się ceremonia zakończenia sezonu i nastąpiło rozdanie nagród.

I liga:
Król strzelców: Mateusz Goryczka (Pershing, 26 goli)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Goryczka (Pershing)
Najlepszy bramkarz: Dominik Turek (Św. Paweł)
Nagroda Fair Play: BSF Elektrospec U-16 (3 żółte kartki, 0 czerwonych)

Ekstraklasa:
Król strzelców: Krzysztof Styrna (Transbet, 27 goli)
Najlepszy zawodnik: Łukasz Fasuga (Widmat)
Najlepszy bramkarz: Krystian Jaszczyński (Stalprodukt)
Nagroda Fair Play: BSF Aquer U-18 (4 żółte kartki, 0 czerwonych)

Rozdano także nagrody dla najlepszych graczy w sponsorowanej przez nasz portal Sportomaks Lidze Typera. Wśród laureatów trzeciej edycji konkursu znaleźli się Bartosz Krawiec, Mateusz Filipek i Sebastian Śmietana.

18. kolejka:
– I liga:
15.00 LSO – Dandav 5:0 – walkower
15.45 BSF Elektrospec U-18 – Św. Paweł 4:0
16.30 Sportomaks Team – Parkers 4:2
17.15 Pershing – Centrum Kredytowe 5:1
pauza: Marex

– Ekstraklasa:
18.00 Transbet – BSF Aquer U-18 7:3
18.45 Igloo – Lemon F.H.U. 7:4
19.30 Domek – Stalprodukt 1:1
20.15 Widmat – AR MOTO 0:5 – walkower
pauza: Bosman Sport

Tabela końcowa sezonu 2017/18 (mecze, punkty):
Ekstraklasa:
1. Transbet 16 44 – Mistrz
2. Stalprodukt 16 35
3. Widmat 16 31
4. Lemon F.H.U. 16 24
5. BSF Aquer U-18 16 23
6. Igloo 16 21
7. Domek 16 12
8. Bosman Sport 16 11 – spadek
9. AR MOTO 16 7 – spadek

I liga:
1. Pershing 16 46 – awans
2. Dandav 16 34 – awans
3. BSF Elektrospec U-16 16 32
4. Marex 16 30
5. Centrum Kredytowe 16 22
6. Św. Paweł 16 19
7. Sportomaks Team 16 11
8. Parkers 16 10
9. LSO 16 5

Wkrótce ukaże się podsumowanie całego sezonu Bocheńskiej Ligi Futsalu.
Więcej informacji o BLF na stronie bsfbochnia.pl