A-klasa Bochnia: GKS II górą w hicie kolejki, Szreniawa zdobyła kolejny komplet punktów

51 0

Starcie GKS II z Górnikiem nie bez przyczyny uznawane było za mecz kolejki. Obie drużyny zajęły wysokie pozycje w poprzednim sezonie, a w obecnym nie doznały jeszcze porażki. Bramki padły dopiero w drugiej części meczu. W 64. minucie gola dla Górnika zdobył obrońca Krzysztof Orlik. GKS II zdołał jednak z nawiązką odrobić straty. Do bramki gości trafili Patryk Lany, Kamil Gawlik i Mateusz Bochenek i młody zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz awansu na pozycję wicelidera.

Choć Błękitni pokazali, że w tym sezonie nie zamierzają drżeć o utrzymanie, to jednak z Nowego Wiśnicza wrócili bez punktów. Dwa gole dla lidera zdobył Dawid Brydniak. Zespół Błękitnych odpowiedział golem Sebastiana Kocota (dopiero pierwsza bramka stracona przez Szreniawę), ale więcej goli już nie padło i Szreniawa wygrała 2:1.

Drugi remis z rzędu zanotowała Victoria Słomka i ponownie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Żubr dobrze rozpoczął sezon i nie przegrał wcześniej żadnego z trzech spotkań, jednak chyba mało kto spodziewał się, że do przerwy to właśnie ten zespół będzie prowadził 2:0. Gole zdobyli Paweł Budzyn i Kacper Guban. Po przerwie Victoria zdołała wydrzeć punkt po trafieniach Piotra Makówki i grającego trenera Sławomira Siodlarza.

Kolejną porażkę poniósł zespół Borkowianki. Tym razem zbyt mocna okazała się Błyskawica Proszówki, która w swoich poprzednich dwóch spotkaniach nie zdobyła ani punktu, ani nawet gola. Już w 2. minucie bramkę dla drużyny z Proszówek zdobył jednak Dominik Żelichowski. Potem do siatki przyjezdnych trafili jeszcze pozyskany z BKS Krzysztof Styrna (dwa razy), Eliasz Dudek (dwa razy) oraz Mateusz Wąsik. Borkowianka zdołała odpowiedzieć jedynie bramkami Kamila Patyka i Grzegorza Gawłowicza. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Pierwsze, dość szczęśliwe zwycięstwo nad drużyną LKS Trzciana 2000 odniósł zespół Orła Cikowice. Gospodarze prowadzili od 11. minuty po trafieniu Daniela Paca. LKS Trzciana 2000 dążył jednak do odrobienia strat i ostatecznie zdobył bramkę dzięki niefortunnej interwencji zawodnika Orła, Dawida Kubowicza. Niespodziewanie gospodarzy stać było na jeszcze jeden zryw, po którym gola zdobył Łukasz Kmiecik.

Dość niespodziewanie w meczu beniaminków znacznie lepsza okazała się Raba Niedary. Gole dla zwycięzców strzelili Paweł Kępa, Dariusz Mączka i Piotr Długoszewski.

Aż 8:0 wygrała Ceramika Muchówka z Beskidem Żegocina. Gospodarze nie mieli dla przyjezdnych żadnej litości. Po trzy gole zdobyli Jakub Kupiec i Radosław Krawczyk, a po golu dołożyli jeszcze Jakub Stabrawa i Marcin Stary. Jest to, jak dotąd, najwyższe zwycięstwo w sezonie 2018/19.

Kolejka 4 – 1-2 września

Żubr Gawłówek 2-2 Victoria Słomka

Ceramika Muchówka 8-0 Beskid Żegocina

Błyskawica Proszówki 6-2 Borkowianka Borek

Orzeł Cikowice 2-1 LKS Trzciana 2000

GKS II Drwinia 3-1 Górnik Siedlec

Raba Niedary 3-0 Nieszkowianka Nieszkowice Małe

Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-1 Błękitni Krzeczów

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 4 12
2. GKS II Drwinia 4 10
3. Victoria Słomka 4 8
4. Błękitni Krzeczów 4 7
5. Żubr Gawłówek 4 6
6. Górnik Siedlec 3 4
7. Raba Niedary 4 4
8. Beskid Żegocina 4 4
9. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 4 3
10. LKS Trzciana 2000 3 3
11. Orzeł Cikowice 4 3
12. Ceramika Muchówka 2 3
13. Błyskawica Proszówki 3 3
14. Borkowianka Borek 3 0

źródło: www.laczynaspilka.pl

autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *