V liga: Liderzy zawiedli, Sokół z przełamaniem

Żadna z drużyn zajmujących trzy najwyższe miejsca nie zdołała wywalczyć kompletu punktów. Arkadia i Strażak przegrały swoje spotkania (pierwsza porażka Strażaka), a Orzeł Dębno jedynie zremisował z Rylovią. Pierwsze zwycięstwo odniósł Sokół Maszkienice, który pokonał Rabę Książnice.

Beniaminek-lider z Olszyn poniósł drugą porażkę w sezonie, a tym razem mocniejsza okazała się Olimpia Kąty. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Artura Drąga w 20. minucie, jednak wkrótce wyrównał Szymon Więcek. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom przywrócił Jakub Nowak. W drugiej połowie Olimpia znów była bardziej skuteczna. Gole Damiana Cebuli i Jakuba Ogara zminimalizowały szansę gości na zdobycie choćby „oczka”. W 77. minucie nadzieję Arkadii przywrócił Michał Waśko, który trafił na 4:2, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 90. minucie zwycięstwo Olimpii przypieczętował Marcin Cebula. Mimo porażki Arkadia zachowała pozycję lidera, gdyż inne zespoły z czołówki również straciły punkty.

Pierwszej porażki w sezonie doznał Strażak Mokrzyska, a lepszy okazał się LKS Gnojnik. Do pewnego momentu wszystko układało się po myśli wicelidera, bo w 36. minucie gola zdobył Kacper Jaworski, jednak w drugiej połowie lepsi byli gospodarze. Dwa gole Łukasza Hajdugi pozwoliły im cieszyć się z czwartego zwycięstwa w sezonie, co dało drużynie awans na 4. pozycję.

Tylko punkt na własnym boisku zdobył Orzeł, jednak rywalem zespołu z Dębna była mocna Rylovia. Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Sebastiana Grenia, jednak w drugiej części wyrównał Michał Motylko i oba kluby podzieliły się punktami. Dla Rylovii był to już czwarty remis w obecnym sezonie, przez co zeszłoroczny wicemistrz zajmuje obecnie rozczarowującą 6. pozycję. Orzeł utrzymał 3. miejsce, ale nie zdołał też przeskoczyć Arkadii i Strażaka.

Niespodziewanie zwycięstwo w meczu z Rzezawianką odniosła Radłovia. Dla tej drużyny było to pierwsze zwycięstwo, dzięki któremu drużyna awansowała na 11. pozycję. Wprawdzie gola na 1:0 dla gospodarz zdobył Damian Żurawski, jednak potem bardziej skuteczni byli goście. Dwa gole zdobył Jakub Klich, a po jednym dołożyli Jakub Koziński, Marcel Nykiel i Patryk Magiera. W 90. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Chruściel, jednak jeszcze przed końcowym gwizdkiem Radłovia zdobyła kolejnego gola. Jego autorem był Patryk Smoleń. Po udanym początku sezonu Rzezawianka nieco spuściła z tonu i przegrała drugi mecz z rzędu.

Dopiero w 7. kolejce przełamał się Sokół Maszkienice, jednak stało się to w arcyważnym meczu z Rabą Książnice. Goście prowadzili po trafieniu Marka Koniecznego, jednak potem gospodarze wrzucili wyższy bieg i odwrócili losy meczu. Gole zdobyli Adam Zawada, Kamil Słomka i Dawid Wójcik, a w ostatnich minutach gości dobili jeszcze Maciej Buch i Patryk Tomczyk. Raba wciąż pozostaje bez zwycięstwa i po meczu spadła na ostatnie miejsce, z którego wydostał się właśnie Sokół.

Pewne zwycięstwo nad Naprzodem Sobolów odniosła Olimpia Bucze. Gole dla gospodarzy zdobyli Mikołaj Stolarz, Kacper Kania oraz Bieniamin Stolarz. Mimo porażki to Naprzód zajmuje wyższą pozycję. Najważniejsze dla Olimpii jest jednak to, że oddalił się od zespołów zajmujących najniższe pozycje.

Kolejka 7. – 22-23 września