Koszykówka. Contimax przegrał z MUKS-em

614 0

Contimax MOSiR Bochnia przegrał z MUKS-em Poznań pomimo świetnego początku spotkania. Do sukcesu zabrakło wytrzymałości, bo grające w wąskim składzie bochnianki nie wytrzymały trudów rywalizacji. O awansie do ćwierćfinału zdecyduje wynik trzeciego starcia.

Pierwszy mecz w Poznaniu bochnianki wygrały 74:72, więc rewanż zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Spotkanie rozpoczęły z wysokiego C. Początek rywalizacji ułożył się po myśli podopiecznych Małgorzaty Misiuk i Rafała Sroki, bo na koniec pierwszej kwarty prowadziły 25:15. W drugiej części poznanianki pozbierały się po fatalnym początku, wygrywając tę część 25:16. Bochnianki zaczęły się gubić, a ich skuteczność spadła. Na przerwę zeszły prowadząc już tylko 41:40, co zwiastowało wielkie emocje w kolejnych kwartach. Świetne spotkanie rozgrywała Anita Plucińska, która do przerwy zdobyła aż 22 punkty, co stanowiło ponad połowę dorobku drużyny z Bochni i to głównie dzięki niej zespół zachował minimalną przewagę.

Początek trzeciej kwarty to festiwal nieskuteczności z obu stron. Bochnianki zdobyły 2 punkty tuż po rozpoczęciu tej części, ale potem zmarnowały kilka okazji, natomiast poznanianki na pierwszą zdobycz czekały niemal pięć minut. W ostatniej minucie poznanianki przeprowadziły dwie ważne akcje. Najpierw celny rzut z narożnika oddała Oliwia Malchrowicz, a na sam koniec indywidualną akcją popisała się Weronika Papiernik i MUKS objął sześciopunktowe prowadzenie.

Ostatnia część znów dość wyraźnie należała do MUKS-u. Grająca wąską rotacją drużyna z Bochni opadła z sił, a rywalki lepiej wytrzymały trudy spotkania i szybko powiększyły przewagę. Plucińska została wyłączona z gry i już nie powiększyła swojego dorobku, a jej koleżanki nie były w stanie sobie poradzić z defensywą rywalek. Ostatecznie ekipa z Poznania wygrała 73-64, co oznacza, że losy awansu rozstrzygną się w trzecim meczu, który zostanie rozegrany w środę w Poznaniu.

Contimax MOSiR Bochnia – MUKS Poznań 64-73 (25-15, 16-25, 6-13, 17-20)