Keeza Klasa okręgowa. Korona zagra w V lidze!

1089 0

Sezon ligowy 2021/22 przechodzi już do historii, bo do rozegrania pozostały jedynie baraże o awans do V ligi. W najważniejszym spotkaniu ostatniej serii gier Korona Niedzieliska pokonała Szreniawę, dzięki czemu zapewniła sobie 2. miejsce, które daje prawo gry w nowo powstałej V lidze. To oznacza, że smakiem musi obejść się zajmująca przez dużą część sezonu 1. pozycję Błyskawica. Czwarte miejsce przypadło Rylovii.

Keeza Klasa okręgowa

30. kolejka
Olimpia Bucze 0-3 LKS Poręba Spytkowska
Łukasz Hajduga 72′, Dominik Klecki 78′, 82′

Wynik sugeruje, że stawiani w roli faworyta goście łatwo uporali się z notującą katastrofalny sezon Olimpią, jednak pierwsze trafienie zanotowali dopiero na niespełna dwadzieścia minut przed końcem. Kiedy już im się to jednak udało, to poszli za ciosem i zakończyli kolejny solidny w ich wykonaniu sezon pewnym zwycięstwem. Dla gospodarzy była to już trzynasta (!) porażka z rzędu, uwzględniając spotkania przegrane walkowerem.

Sokół Borzęcin Górny 0-2 Jadowniczanka Jadowniki
Tomasz Gałka 4′, Ignacy Bujak 64′

Goście potwierdzili dobrą formę i udanie zakończyli stresującą dla nich edycję. Już jedną z pierwszych akcji po wymianie podań z3 Sławomirem Rydzem zdobyciem gola zakończył Tomasz Gałka. W drugiej części Bujak wykorzystał podanie Wawryki, ustalając wynik meczu. Ekipa z Borzęcina Górnego znów nie zachwyciła, jednak na przestrzeni całego sezonu to ona spisała się nieznacznie lepiej.

sobota, 18 czerwca
Orzeł Dębno 2–0 Sokół Maszkienice
Szymon Michałek, Artur Hebda

Rozpędzony wiosną zespół trenera Rafała Polichta rundę zakończył kolejnym zwycięstwem nad ekipą z czołówki. Goście w ostatnich meczach wyraźnie spuścili z tonu i nie zdołali już powrócić na właściwe tory przed końcem sezonu, przez co stracili szanse na zajęcie 5. miejsca.

Korona Niedzieliska – Szreniawa Nowy Wiśnicz
Szczepan Kruk 41′, Jakub Hebda 52′, Bartłomiej Miszczuk 55′ (k.), Mikołaj Goryca 75′ – Marcin Motak 65′

Beniaminek wiedział, że Błyskawica dostanie 3 punkty walkowerem, więc musiał odpowiedzieć tym samym, aby odzyskać 2. miejsce. W decydującym momencie zdołał stanąć na wysokości zadania i osiągną cel. Decydujące dla losów rywalizacji były ostatnie minuty pierwszej połowy oraz początek drugiej, bo wtedy Korona zdobyła trzy gole, co zapewniło jej komfort. Choć Szreniawa jeszcze walczyła, to już nie doprowadziła do remisu. Korona dokonała niemałego wyczynu, bo zanotowała dwa awanse sezon po sezonie.

Ceramika Muchówka 0–2 Rylovia Rylowa
Tomasz Wojewoda 35′, 88′

Goście nie zawiedli i choć nie zachwycili swoją grą, to pokazali swoją wyższość nad żegnającym się z tym poziomem beniaminkiem. Dwa razy kluczową rolę odegrał duet Dawid Gofron – Tomasz Wojewoda. Najpierw Rylovii powodzenie zapewnił agresywny pressing, po którym pierwszy ze wspomnianych graczy przejął piłkę, minął bramkarza i podał do nadbiegającego kolegi, a w jednej z ostatnich akcji dopadł do odbitej od słupka futbolówki i ponownie wystawił ją Wojewodzie, który nie zmarnował okazji. Rylovia kończy sezon na 4. miejscu.

GKS Drwinia 3–0 Naprzód Sobolów
Michał Bajda 9′, Jakub Jędras 31′, Paweł Knap 34′

Pewni zajęcia 1. miejsca drwinianie walczyli jeszcze o rozstawienie w barażach o awans do IV ligi. Nie zamierzali zwlekać i już w pierwszej połowie uzyskali przewagę. Najpierw świetną dyspozycję potwierdził Michał Bajda, a potem gole zdobyli jeszcze Jakub Jędras i Paweł Knap. W drugiej połowie gospodarze nie wypuścili już przewagi. Wygrana nie zapewniła im rozstawienia, przez co w barażach zagrają z Barciczanką, która zwyciężyła we wszystkich swoich meczach (!), ale na pewno podbudowała morale przed decydującymi pojedynkami.

Raba Książnice 2–1 Strażak Mokrzyska
Kacper Tabor 45′, Błażej Pieprzyk 85′ – Kacper Jaworski 88′

Spotkanie miało należeć do najbardziej wyrównanych w tej kolejce i rzeczywiście takie było. Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Strażak walczył o doprowadzenie do remisu, ale na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem czerwoną kartką ukarany został Ernest Świętek. Raba przybliżyła się jeszcze bardziej do wygranej, gdy na 2-0 podwyższył Błażej Pieprzyk, ale szybko odpowiedział Kacper Jaworski i do końca spotkania goście mogli jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie Raba utrzymała prowadzenie i zakończyła sezon na 7. miejscu.

Błyskawica Proszówki 3-0 Victoria Słomka – walkower

1. GKS Drwinia 30 72 107-21
2. Korona Niedzieliska 30 67 95-39
3. Błyskawica Proszówki 30 66 71-39
4. Rylovia Rylowa 29 59 68-31
5. Sokół Maszkienice 30 58 75-43
6. Orzeł Dębno 30 53 84-47
7. Raba Książnice 30 47 64-59