Klasa A Bochnia. Faworyci nie zawodzą

418 0

Za nami 18. seria gier w bocheńskiej Klasie A. Generalnie obyło się bez niespodzianek, co nie znaczy, że zabrakło emocji. W spotkaniu zagrożonych spadkiem ekip Górnik przegrał z Żubrem.

18. kolejka
sobota 22 kwietnia

GKS II Drwinia 0–3 Beskid Żegocina

Orzeł Cikowice 4–2 Promień Mikluszowice

Robert Dziwisz 48′ (k.), Adam Dunaj 54′, Michał Piński 80′, Kacper Sądel 83′ – Jakub Pasiut 1′ (k.), Adam Pałkowski 16′

Tydzień temu lider wypuścił wysokie prowadzenie, remisując ostatecznie z Beskidem Żegocina (3-3), a tym razem sam, i to o 180 stopni, odwrócił losy rywalizacji. Spotkanie początkowo ułożyło się po myśli Promienia, bo najpierw ten zespół wywalczył i wykorzystał rzut karny, a potem podwyższył prowadzenie. Gospodarze szybko wzięli się w garść, jednak przed przerwą razili nieskutecznością. Ta przyszła dopiero po zmianie stron, kiedy Orzeł zaprezentował się już znacznie lepiej i ostatecznie wygrał aż 4-2.

Tarnavia Tarnawa 3–2 Czarni Kobyle
Ryszard Banat 28′, 44′, 67′ – Dominik Piwowarczyk 17′, Adrian Janas 88′

Goście udanie rozpoczęli mecz, bo szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Dominika Piwowarczyka, ale mieli pecha, ponieważ znów rewelacyjną formę strzelecką zaprezentował Ryszard Banat. Hat-trick zawodnika zapewnił Tarnavii ważne zwycięstwo. Gospodarze ostatnie minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla rezerwowego Tomasza Klęska i Czarni zdołali to częściowo wykorzystać, ponieważ bramkę zdobył Adrian Janas. To jednak było zbyt mało. Tarnavia odniosła siódmą wygraną w ósmym domowym spotkaniu, natomiast zespół Marcina Motaka nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

niedziela 23 kwietnia
Husaria Łapczyca 2–0 Zryw Królówka
Hubert Dutka 73′ (k.), Jakub Jastrzębski 80′

Pierwsze minuty meczu, którego stawką było 9. miejsce, należały do gości, ale z czasem inicjatywę przejmować zaczął beniaminek. Nieco ponad kwadrans przed końcem Husarii udało się udokumentować przewagę po rzucie karnym, wykorzystanym przez Huberta Dutkę. Na 2-0 niedługo później po kombinacyjnej akcji podwyższył Jakub Jastrzębski. Zryw nie zdołał już odpowiedzieć, tym samym zespół Dariusza Golca w końcu mógł cieszyć się długo wyczekiwanym pierwszym domowym zwycięstwem na poziomie Klasy A. Odparł też atak Zrywu i ma teraz nad rywalami 3 punkty przewagi oraz pozytywny bilans bezpośrednich meczów, bo jesienią również było 2-0 dla Husarii.

LKS Trzciana 2000 9–0 Błękitni Krzeczów
Adrian Kukla 5′, 64′, Marcin Krupa 6′ (s.), Kacper Cygan 9′, 78′, Filip Despet 15′, 71′, Nikodem Cygan 61′, Kamil Klejdysz 68′

To było typowe starcie ekip, które dzieli aktualnie różnica kilku poziomów. Gospodarze kompletnie zdominowali rywalizację i odnieśli pewne zwycięstwo. Dodatkowo gościom w nawiązaniu jakiejkolwiek walki przeszkodził fakt, że od 42. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Wojciecha Bielaka. Było już jednak wtedy 4-0 dla Trzciany 2000, więc bez tego miejscowi zmierzali po wysokie zwycięstwo. Dodatkowo po tej serii gier Błękitni spadli na ostatnią pozycję w tabeli i są znów drużyną najmocniej zagrożoną spadkiem. Dla Trzciany 2000 było to jedno z najwyższych zwycięstw w historii klubu.

Górnik Siedlec 1–2 Żubr Gawłówek
Kamil Serafin 34′ – Adrian Twardowski 76′, Paweł Kaim 90′

To było jedno z najważniejszych dla losów walki o utrzymanie starć. Obie strony walczyły z całych sił. Goście prowadzili niemal przez godzinę, ale piorunujący finisz Żubra zapewnił mu niezwykle cenne zwycięstwo. Goście opuścili ostatnią pozycję w tabeli, ale do Górnika tracą nadal 2 punkty.

Macierz Lipnica Murowana 2–1 Nieszkowianka Nieszkowice Małe
Piotr Krzak 53′, 70′ – Maciej Broszkiewicz 41′

Czyniąca ostatnio spore postępy ekipa Tobiasza Stokłosy znów mogła sprawić niespodziankę, bo do przerwy prowadziła po trafieniu Macieja Broszkiewicza. W drugiej połowie Macierz zdołała jednak odwrócić losy rywalizacji po dwóch trafieniach Piotra Krzaka. Ostatecznie miejscowi zanotowali kolejne w tej rundzie zwycięstwo. Beniaminek tym razem nie zapunktował, ale znów pokazał sporo dobrej gry.

1. Orzeł Cikowice 17 42 53-16
2. Beskid Żegocina 17 39 64-16
3. LKS Trzciana 2000 17 39 56-20
4. Macierz Lipnica Murowana 18 38 57-26
5. Tarnavia Tarnawa 17 32 53-31
6. Promień Mikluszowice 17 31 41-26
7. Czarni Kobyle 17 25 36-30
8. GKS II Drwinia 17 21 32-33