Reklama

A klasa Brzesko. Przed nami 13. kolejka

Mecz na szczycie ligowej tabeli brzeskiej klasy A będzie hitem 13. kolejki tych rozgrywek! LKS Poręba Spytkowska, czyli aktualny lider pojedzie na mecz wyjazdowy do Niedzielisk, gdzie swoje mecze rozgrywa miejscowa Korona, która jest aktualnie wiceliderem ligowej tabeli. Iście fenomenalne zakończenie rundy jesiennej!

Poręba Spytkowska w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki i z jedenastoma zwycięstwami oraz jednym remisem na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Po małych kłopotach na początku sezonu do dobrej dyspozycji wrócili zawodnicy Korony, którzy tracą do lidera sześć punktów i już w niedzielę mają najlepszą okazję do zmniejszenia straty do trzech „oczek”. O to nie będzie jednak łatwo, jednak jeżeli zwyciężą gracze z Poręby Spytkowskiej to przed nimi zima w bardzo dobrych humorach i ogromny handicap przed startem rundy wiosennej.

Będący w czołówce Tymon Tymowa również nie ma zamiaru odpuszczać walki o awans do klasy okręgowej, a w ostatniej kolejce tymowianie pojadą do Jadownik, gdzie zmierzą się z rezerwami Jadowniczanki, które jesienią prezentują się bardzo słabo. Jak dotychczas beniaminkowi rozgrywek brzeskiej klasy A udało się zgromadzić zaledwie trzy punkty i zajmują ostatnie miejsce. Tymon jest trzeci i znajduje się w grupie drużyn, która marzy o doścignięciu lidera z Poręby Spytkowskiej. Żeby to uczynić to Tymon takie mecze jak ten z Jadowniczanką II musi wygrywać.

Przed drugim beniaminkiem również trudne wyzwanie, gdyż Grom Sufczyn będzie gościł u siebie Victorię Porabka Uszewska, u której już kompletnie nie widać oznak małego kryzysu, który dopadł ich w środku rundy. Faworytem meczu bezsprzecznie są goście, jednak Grom wielokrotnie już pokazywał, że szczególnie na własnym boisku jest zespołem groźnym i bardzo trudno jest ich pokonać. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

Victoria Porąbka Uszewska przed tygodniem sprawiła ogromne lanie Ivie Iwkowa, bo wygrała aż 7-0. Teraz Iva będzie szukała odbudowania swoich morale i powrotu na zwycięską ścieżkę w starciu z Victorią Bielcza, która jesienią nie gra najlepiej, jednak udało im się zgromadzić 12 punktów i nieco oddalić od najsłabszych zespołów ligi. Obie drużyny będą walczyć o komplet punktów, bowiem będą chciały w dobrych humorach zakończyć rywalizację.

Bardzo interesujące spotkanie odbędzie się również w Paleśnicy, gdzie przyjedzie Strażak II Mokrzyska/Szczepanów. Obie drużyny potrzebują punktów jak tlenu, gdyż znajdują się w okolicy strefy spadkowej i mają na swoim koncie jak dotychczas sześć punktów w przypadku Jedności i siedem „oczek” jeżeli chodzi o Strażak II. Zwycięstwo pozwoli z nieco większym entuzjazmem zakończyć rundę jesienną, więc spodziewamy się bardzo ciekawego meczu, w którym żaden z grających zawodników nie odstawi nogi.

Kłos Łysa Góra po trzech wygranych meczach z rzędu ma okazję przedłużyć swoją serię do czterech triumfów, gdyż na ich boisko przyjedzie Start 77 Biadoliny Szlacheckie, który jak dotychczas zebrał zaledwie dziewięć punktów i znajduje się w dolnej strefie tabeli. Kłos ma tych punktów już 22 i również znajduje się w gronie drużyn, które marzą o dogonieniu lidera z Poręby Spytkowskiej. Start na pewno jednak łatwo skóry nie sprzeda i będzie próbował postawić się faworytowi, zatem oczekujemy, że w Łysej Górze będzie sporo emocji.

W ostatnim meczu dojdzie do starcia dwóch sensacji rundy jesiennej, które w ubiegłym sezonie okupowały dolne miejsca w tabeli, a teraz radzą sobie znakomicie. LKS Uszew jest na piątej pozycji z dorobkiem 24 punktów, z kolei Pogórze plasuje się na siódmym miejscu z sześcioma punktami mniej. Jesteśmy bardzo ciekawi jak zakończą rundę rycerze jesieni, bowiem jeżeli kolejne zwycięstwo odniesie zespół grającego trenera Wojciecha Kukli to na poważnie włączają się do walki o czołowe lokaty i przy dobrze przepracowanej zimie mogą liczyć się w grze o awans.

Terminarz 13. kolejki brzeskiej klasy A w sezonie 2019/20:
Sobota:
Iva Iwkowa – Victoria Bielcza 13:30

Niedziela:
Kłosa Łysa Góra – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 11:00
Grom Sufczyn – Victoria Porąbka Uszewska 12:00
Pogórze Gwoździec – LKS Uszew 13:00
Korona Niedzieliska – LKS Poręba Spytkowska 13:00
Jedność Paleśnica – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 13:00
Jadowniczanka II Jadowniki – Tymon Tymowa 13:00