Reklama

Piłka Nożna: Janusz Piątek dołącza do Akademii CanPack Okocimskiego Brzesko

Potwierdziły się informacje krążące w środowisku piłkarskim od kilku dni. Janusz Piątek swoją trenerską przygodę kontynuował będzie w Akademii CanPack Okocimskiego Brzesko, gdzie obejmie opiekę na zespołem chłopców z rocznika 2009.

Do klubu z Brzeska trener Piątek dołącza po blisko dwuletnim okresie pracy w Bocheńskim Klubie Sportowym, z którego został zwolniony po derbowym pojedynku z GKS-em Drwinia (1-3) 14 listopada. Wcześniej w swojej trenerskiej przygodzie prowadził zespoły młodzieżowe bocheńskiego klubu, GKS Drwinia (2013-2017), seniorów BKS-u (2017-18) oraz przez pół roku Watrę Białka Tatrzańska (2018), po czym powrócił do bocheńskiego klubu. Piątek ma na swoim koncie również osiągnięcia w rozgrywkach futsalowych, ponieważ doprowadził zespoły U-16 Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu do zdobycia dwóch Mistrzostw Polski z rzędu (2015/16, 2016/17), prowadził także drużynę seniorów wespół z Rafałem Czają w rozgrywkach II ligi.

Pozyskanie cieszącego się wśród lokalnej społeczności piłkarskiej bardzo dobrą, mimo nieudanej ostatniej rundy w BKS-ie, opinią trenera powinno okazać się bardzo dobrym ruchem ze strony brzeskiego klubu, zwłaszcza że Janusz Piątek może pochwalić się już sporym gronem wychowanków, którzy osiągnęli sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych i obecnie z powodzeniem kontynuują swoją przygodę z piłką nożną czy futsalem już na poziomie seniorskim.