Mistrzostwa w Futsalu. Wieliczka do domu. BSF w ćwierćfinale z GKS Wikielec

451 0

Solne Miasto – Sobek Kraków 2-3
Bramki dla Solnego Miasta: Grzegorz Kociołek 2
Solne Miasto: Bereta, Knop – Brzana, Chmielowski, Gniecki, Grzybek, Jochymek, Kociołek, Korcala, Pasionek, Sarzyński, Szcząber, Ślaski, Zięcik

Solne Miasto wraca do Małopolski już po fazie grupowej mistrzostw. Zespół prowadzony przez Konrada Cebulę, który w dwóch ostatnich edycjach MP do lat 18 gromadził laury w postaci tytułów wicemistrzów Polski, tym razem wypadł bardzo blado. Po dwóch porażkach z rzędu w ostatnim grupowym boju – w meczu o wszystko (tym bardziej, że Wikliniec pokonał FC Toruń) uległ Sobkowi 2-3.

BSF Bochnia – Rekord Bielsko Biała 2-3 (1-3)
Bramki dla BSF: Marcin Ochlust, Piotr Kazek
BSF: Konrad Biernat, Karol Jurkiewicz – Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Filip Świętek, Ernest Świętek, Arkadiusz Budzyn, Hubert Grodowski, Patryk Kuc, Dawid Grzyb, Marcin Ochlust, Karol Motoła, Patryk Kura, Szymon Błaziński .

W grupie A rywalizację wygrał Rekord Bielsko – Biała, który pokonał 3-2 BSF Bochnia. Początek był dla bochnian bardzo nieudany. Nie potrafili utrzymać się dłużej przy piłce, spory problem stanowił dla nich wysoki pressing ze strony zespołu Mistrzów Polski. Już w 2 minucie BSF stracił bramkę po kombinacyjnym, ale też i szczęśliwie wykonanym rzucie wolnym. W 5 minucie bielszczanie długo rozgrywali atak pozycyjny, aż w końcu znaleźli lukę pod bramką Jurkiewicza i skorzystali z niej posyłając piłkę do bramki między nogami bramkarza z Bochni. Minutę później zrobiło się 3-0. Tym razem szybki kontratak przyniósł powodzenie mistrzom Polski, którzy wykorzystali nie najlepszą interwencję bramkarza BSF.

Gdy wydawało się, że BSF będzie prosił o najniższy wymiar kary, po uwagach przekazanych w trakcie tzw. „czasu” przez trenera Czaję, jego zespół zaczął grać odważniej i przede wszystkim skuteczniej w ataku i obronie. Jeszcze przed przerwą bramkę z karnego strzelił Marcin Ochlust. Po zmianie stron gra była wyrównana, a co ważne zawodnicy BSF-u potrafili fragmentami zyskać inicjatywę. W 22 minucie meczu bochnianie przeprowadzili ładną dla oka akcję, w której wywalczyli tylko rzut rożny. Okazał się on jednak o tyle cenny, że po jego rozegraniu piłka spadła pod nogi Piotra Kazka, który z bliska pokonał bramkarza Rekordu. Wynik już nie zmienił się mimo, że zawodnicy z Bochni próbowali ataku pozycyjnego przed bramką bielszczan. W ćwierćfinale BSF zmierzy się ze zwycięzcą grupy A – GKS Wikielec.

TAF Toruń 0-1 Jantar Ustka
Gwiazda Ruda Śląska 1-1 SCHLF Clearex Ch.

Mecze półfinałowe:
13.00 zwycięzca meczu: Trzebinia Siersza – Jantar Ustka – zwycięzca meczu:GKS Wikliniec – BSF Bochnia
14.00 zwycięzca meczu:Sobek Kraków – Rekord Bielsko – Biała – zwycięzca meczu:Hurtap Łęczyca – Gwiazda Ruda Śląska