Piłka ręczna. II liga: Młodość i doświadczenie górą nad Grunwaldem

785 0

SPR Grunwald Ruda Śląska – MOSiR Bochnia 32:38 (17:22)
MOSiR: Krzysztof serwatka i Jarosław Gut – Mateusz Zubik 9, Mateusz Bujak 7, Jakub Jewiarz 5, Miłosz Gabiga 5, Maciej Imiołek 4, Mateusz Rogóż 3, Filip Pach 2, Łukasz Urbanowicz 2, Michał Dobrzański 1, Tymoteusz Dobrzański, Tomasz Orzechowski.
Grunwald: Kowalczyk, Błaś – Milewski 7, Kapral 5, Gansiniec 5, Niedźwiedzki 4, Wiertelorz 3, Partuś 3,Kurzawa 2, Stogowski 2, Nowak 1, Langer, Maniara, Talaga.

Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla bochnian. Już w piątej minucie przegrywali bowiem 4:0. W tym czasie trener Marcin Bożek skorzystał z przysługującemu mu czasu. Uwagi poskutkowały i w ósmej minucie MOSiR Bochnia wyszedł po celnym rzucie karnym (wykonywanym przez Macieja Imiołka) na prowadzenie 4:5. Od tego czasu konsekwentnie przyjezdni powiększali swoją przewagę, by zakończyć pierwszą połowę meczu przewagą pięciu trafień (17:22).

W drugiej części spotkania gospodarze próbowali zniwelować różnicę bramkową, ale topniała ona tylko niekiedy do dwóch bramek. Przełomową chwilą pojedynku okazała się 49 minuta, w której to z wyniku 26:30 MOSiR wyszedł na prowadzenie 26:33. Ostatnie 10 minut to nadal dominacja bochnian. Zdobyli jeszcze pięć bramek, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 32:38.

Trzeba tu pochwalić wszystkich zawodników, którzy w tym dniu grali w szeregach naszej drużyny, ponieważ osobiście obawiałem się bardzo tego spotkania nie tylko ze względu na umiejętności przeciwnika, ale przede wszystkim ze względu na braki kadrowe w naszym zespole – mówił po meczu trener MOSiR-u Marcin Bożek.
Przypomnijmy, że ani Marcin Janas, ani Maciej Imiołek w tym dniu nie grali (Maciej Imiołek wykonywał tylko rzuty karne). Tym bardziej jestem zadowolony z ambitnej postawy młodych zawodników, którzy zdali egzamin z rozgrywek ligowych w tym dniu. W meczu z Grunwaldem z fantastycznie zaprezentowali się doświadczeni gracze, jak Zubik, Bujak, Pach czy Gabiga -relacjonował bocheński szkoleniowiec. Z kolei gospodarze relacjonując sobotni mecz zwrócili uwagę, że: mecz mógł się podobać kibicom, gdyż oba zespoły nie stroniły od efektownych rzutów i zostawiły kawał serca na parkiecie.

Wyniki pozostałych spotkań 21-ej kolejki w grupie IV:
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków – MKS Padwa Zamość 34:27 (13:10)
KS Viret CMC Zawiercie – MUKS Siódemka Mysłowice 28:18 (14:8)
SPR Orzeł Przeworsk – Azoty II Puławy 26:34 (11:15)
KU AZS UJK Kielce – AZS politechnika Świętokrzyska 25:30 (9:14)
SPR Wisła Sandomierz i MKKS Gloria Katowice – vacat

Tabela (kolejno: miejsce, nazwa klubu, mecze, wygrane, remisy, porażki, bramki zdobyte, stracone, punkty zdobyte i stracone)