IV liga. GKS uległ tarnowskiemu beniaminkowi

613 0

GKS Drwinia – Tarnovia 0-2 (0-1)
Bramki: Rafał Kozioł 19′, Bartłomiej Krużel 80′
GKS: Kamil Kolanowski – Tomasz Cygan, Wojciech Tomala, Mateusz Krokosz, Tomasz Rachwalski – Bartłomiej Kudelski, Wojciech Jurek (75′ Damian Bochenek), Kamil Rynduch, Jakub Duda (55′ Błażej Gumuła), Piotr Filipek (75′ Kamil Stawiarski), Paweł Kołodziej.
Tarnovia: Dawid Kubik – Łukasz Noga, Tomasz Mikoś, Tomasz Nytko, Piotr Nowak, Wojciech Gucwa, Jacek Gądek, Patryk Dydyk (87′ Mateusz Prokop), Rafał Kozioł, Rafał Zegar (74′ Patryk Klich), Marcin Wardzała (46′ Bartłomiej Krużel).

To nie było dobre spotkanie w wykonaniu GKS. Podopieczni Janusza Piątka nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry przez co sporo w ich grze było niedokładności, a te rodziły groźne kontry w wykonaniu gości. W 19 minucie Tarnovia wyszła na prowadzenie. Rafał Kozioł otrzymał bardzo dobre podanie, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Kolanowskim. Nie zmarnował okazji i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Tarnovia po raz kolejny zaprezentowała, biorąc pod uwagę jej ostatnie mecze, dobrą organizację gry, na którą sposobu nie potrafili znaleźć gospodarze.

Większość czasu mecz toczony był w środkowej strefie boiska, gdzie rozmokłe boisko nie pomagało w sprawnym konstruowaniu akcji. Drwinianie do samej końcówki zawodów mieli nadzieję na zdobycie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. W 77 minucie Bartłomiej Krużel uderzył jednak celnie z 10 metrów i stało się jasne, że zdobycie choćby punktu będzie bardzo ciężkie. Gospodarze wznowili wysiłki na przedpolu Tarnovii, ale nie przyniosły one większych efektów poza kilkoma dośrodkowaniami w pole bramkowe. Tarnovia zasłużenie pokonała GKS i zmniejszyła do niego stratę tylko do dwóch punktów. Tarnowianie dzięki zwycięstwu prześcignęli w tabeli BKS Bochnia i Glinik i zajmują 9. miejsce w klasyfikacji.

Wyniki 25. kolejki IV ligi:
sobota:

GKS Drwinia – Tarnovia Tarnów 0-2
Bramki:
Rafał Kozioł 19′, Bartłomiej Krużel 80′

Jadowniczanka Jadowniki – Poprad Rytro 0-3
Bramki:
Bartosz Kozak 20′, 87′, Mateusz Poczkajski 67′.

Skalnik Kamionka Wielka – Sokół Borzęcin 2-1
Bramki:
Adam Bajdel 45′, Mateusz Dyląg 51′ – Sergiusz Kostecki 25′

Glinik Gorlice – Barciczanka Barcice 1-1
Bramki:
Rafał Gadzina 90’+3′ – Tomasz Zawiślan 40′

Limanovia Limanowa – Wolania Wola Rzędzińska 3-1
Bramki:

Orkan Szczyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 1-2
Bramki:

Poprad Muszyna – KS Tymbark 2-1
Bramki:
Sylwester Tokarz 60′, 70′ – Sławomir Porębski 78′

niedziela:
Lubań Maniowy – Bocheński KS 1-0
Bramka:
Mateusz Firek 78′

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *