Reklama

Nice I liga: Nieudany tydzień Puszczy. Niepołomiczanie przegrali z Bytovią.

Po całkiem udanych w wykonaniu klubu z Małopolski pierwszych sześciu meczach drużynę dopadł kryzys formy, choć z drugiej strony należy zauważyć, że mierzyła się z drużynami zajmującymi miejsca w górnej części tabeli. Starcie z pomorskim klubem było już trzecim z kolei, w którym niepołomiczanie nie potrafili zdobyć kompletu punktów.

Puszcza w daleką podróż do Bytowa musiała się udać niemal zaraz po powrocie z Mielca, gdzie w ostatnich sekundach straciła prowadzenie w meczu ze Stalą (1:1). Gospodarze z Pomorza nie musieli odrabiać meczu z 7. kolejki, gdyż swój rozegrali planowo już 02.09.17 (4:1 z Pogonią Siedlce), więc dodatkowo mieli znacznie więcej czasu na regenerację. Mimo, że oba kluby w tabeli dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów, to jednak z wyżej wymienionych względów za faworyta należało uznać klub z Bytowa.

Drutex Bytovia – Puszcza Niepołomice 1-0
76′ Maksymilian Hebel

Drutex: 1. Mateusz Oszmaniec, 5. Krzysztof Bąk(46′ Michał Stasiak), 8. Sebastian Kamiński, 9. Orlande Kpassa (61′ Maksymilian Hebel), 10. Michał Jakóbowski, 16. Bartłomiej Poczobut, 30. Kamil Wacławczyk, 37. Wojciech Wilczyński, 55. Fran Gonzalez, 68. Bartos Wolski, 77. Sławomir Duda

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski, 27. Mateusz Bartków, 18. Damian Lepiarz, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk, 14. Dawid Ryndak (86′ Rafał Mikulec), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik (86′ Dominik Zawadzki), 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (63′ Łukasz Furtak) – 20. Dawid Nowak

Prowadzący Puszczę trener Tomasz Tułacz znów dokonał kilku zmian w składzie. Tym razem na pozycji środkowego napastnika zagrał od początku Dawid Nowak. To właśnie ten zawodnik mógł pod koniec pierwszej połowy wyprowadzić gości na prowadzenie, ale minimalnie przestrzelił po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola.

Najważniejszą akcją spotkania była ta z 75. minuty, kiedy to Maksymilian Hebel otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i spokojnie przelobował Marcina Staniszewskiego i zdobył gola na 1:0 dla Bytovii. Więcej goli już nie padło i niepołomiczanie musieli pogodzić się z porażką.

W ostatnich trzech meczach Puszcza zdobyła zaledwie jeden punkt i nieco skomplikowała swoją sytuację w tabeli. Podopieczni trenera Tułacza muszą szybko ochłonąć po nieudanych spotkaniach i odzyskać dobrą formę z początku rozgrywek. Bytovia zdobyła już 16 „oczek”, a po ostatnim zwycięstwie awansowała na szóstą pozycję. Puszcza ma na koncie 11 punktów i obecnie zajmuje jedenaste miejsce.

Autor: Mateusz Filipek