BLF: Przed 14. kolejką: Marex stanie przed ostatnią szansą na dogonienie czołówki, Igloo zagra z Widmatem

482 0

Ta seria może okazać się kluczowa dla losów rywalizacji o awans do Ekstraklasy. W bezpośrednim starciu zmierzy się pierwsza w tabeli I ligi ekipa Pershing i trzeci Marex. Pierwszy mecz tych klubów był bardzo emocjonujący i zakończył się minimalnym zwycięstwem lidera (3:2). Jeśli wygra Pershing, to zapewni awans nie tylko sobie, ale praktycznie pozbawi rywali szans na dogonienie drugiej w stawce drużyny Dandav.

Wicelider zagra z dobrze spisującą się w ostatnim czasie ekipą Centrum Kredytowe. CK walczy ambitnie o zajęcie miejsca w górnej części tabeli, ale w tym meczu faworytem będzie klub z Grobli. Dandav w kilku ostatnich meczach wystąpił w dość skromnym liczebnie składzie, ale i tak radził sobie z kolejnymi rywalami. Drużyna zapewne będzie chciała jak najszybciej zapewnić sobie awans, gdyż już ruszają przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich, w których również występuje większość zawodników tej ekipy.

Ciekawie zapowiada się starcie Parkers – Św. Paweł. Obie drużyny liczyły zapewne na znacznie większy dorobek punktowy na swoim koncie, więc ten mecz będzie jedną z ostatnich okazji do podbudowania nastrojów. Przegrany raczej nie zdoła już włączyć się do walki o miejsca w górnej części tabeli. Nie wiadomo, czy odbędzie się mecz Sportomaks Team – LSO. Ostatnia w tabeli drużyna z Niegowici nie pojawiła się na dwóch poprzednich spotkaniach. Gdyby jednak mecz się odbył, to powinien być jednym z ciekawszych spotkań. Obie drużyny notują nieudany sezon, ale pierwsze starcie tych klubów było zacięte i zakończyło się nieznaczną wygraną Sportomaks Team (3:1).

Bardzo ciekawe powinny być spotkania Ekstraklasy. Kolejkę rozpocznie mecz Igloo – Widmat. W obecnym sezonie znacznie lepiej radzi sobie druga z drużyn i to ona będzie minimalnym faworytem. Ostatnio niezłe rezultaty osiągał walczący o utrzymanie Bosman Sport, ale w 14. kolejce tę drużynę czeka niezwykle trudne zadanie, bo zmierzy się z pierwszym w tabeli klubem Transbet. Mistrz z pewnością zrobi wszystko, by nie roztrwonić przewagi nad resztą stawki.

AR MOTO ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie, ale z pewnością ten zespół do końca będzie próbował wywalczyć choćby jedno zwycięstwo. W tej serii beniaminek zmierzy się z ekipą BSF U-16, która walczy o zajęcie miejsca na podium. Na koniec kolejki Lemon F.H.U. podejmie Stalprodukt. Będzie to niezwykle ważny mecz dla obu ekip, bo „Hutnicy” wciąż marzą o mistrzostwie, a „Cytrynki” mogą zająć miejsce na podium.

14. kolejka:
– I liga:
15.00 Sportomaks Team – LSO
15.45 Pershing – Marex
16.30 Centrum Kredytowe – Dandav
17.15 Parkers – Św. Paweł
pauza: BSF Elektrospec U-16

– Ekstraklasa:
18.00 Igloo – Widmat
18.45 Transbet – Bosman Sport
19.30 BSF Aquer U-18 – AR MOTO
20.15 Lemon F.H.U. – Stalprodukt
pauza: Domek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *