Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu: BSF ABJ Bochnia zdobył srebrny medal! Bochnianie w finale przegrali z Rekoredem Bielsko-Biała 1:5

964 0

1/4 finału:

BSF ABJ Bochnia – Red Dragons Pniewy 2-1 (1-1)
Karol Buczek 9′, Adrian Janas 18′ – Maciej Musiał 4′

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Bartosz Orlik – Jakub Rachfalik, Paweł Matras, Adrian Janas, Karol Buczek oraz Jakub Pasiut, Błażej Gumuła, Damian Bochenek, Igor Dymura, Kacper Paruch, Miłosz Mochel, Dawid Burek, Maksymilian Rybak.
Red Dragons Pniewy: Bartosz Szarata – Bartłomiej Gładyszewski, Michał Bialik, Maciej Musiał, Noey Buley, Dawid Kubiak, Mateusz Eksterowicz, Jakub Szarata, Mikołaj Andrzejak, Daniel Kowalewski, Maciej Olech.

żółta kartka: Matras.

Droga do finału po wyjściu z fazy grupowej nie była dla bochnian wcale łatwa. Podopieczni trenera Kamila Rynducha w ćwierćfinale zmierzyli się z najlepszą w grupie D ekipą Red Dragons Pniewy. BSF bardzo słabo rozpoczął spotkanie z „Czerwonymi Smokami” i już w 4. minucie przegrywał 0:1 po golu Macieja Musiała. Bochnianie lepiej zaczęli grać dopiero w pod koniec pierwszej części, co zaowocowało zdobyciem bramki wyrównującej przez Karola Buczka po świetnym rozegraniu przez Pawła Matrasa i podaniu Adriana Janasa.

W drugiej połowie BSF zagrał nieco lepiej, ale długo nie potrafił objąć prowadzenia. W 18. minucie decydujący cios zadał w końcu Adrian Janas, któremu asystował Paweł Matras. Zespół Red Dragons próbował do samego końca odwrócić losy meczu, ale ostatecznie to BSF wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko.

1/2 finału:

TAF Toruń – BSF ABJ Bochnia 1-3 (0-1)
Krystian Kowalski 20′ – Karol Buczek 6′, Błażej Gumuła 13′, Jakub Rachfalik 21′

TAF Toruń: Przemysław Gorlik, Hubert Lewandowski – Paweł Bartoszyński, Filip Mierzejewski, Michał Iwicki, Krystian Kowalski, Michał Piątkowski, Rafał Chlebowski, Wiktor Jaranowski, Mateusz Chojnacki, Aleksander Nastrożny, Krzysztof Słoma.

żółta kartka: Chojnacki.

Znacznie lepiej BSF poradził sobie na etapie półfinału. Mecz ułożył się po myśli ekipy z Bochni, która od samego początku kontrolowała przebieg gry. Gole Karola Buczka i Błażeja Gumuły postawiły zespół BSF-u w komfortowej sytuacji, a na kontaktową bramkę rywali z Torunia szybko odpowiedział Jakub Rachwalik i przypieczętował awans klubu do finału turnieju.

Finał:

Rekord Bielsko-Biała – BSF ABJ Bochnia 5:1
Daniel Iwanek 2, Bartosz Guzdek, Michał Groń, Patryk Pietyra – Paweł Matras

Zbyt mocny dla bochnian okazał się dopiero Rekord. Klub z Bielska-Białej także miał za sobą trudne boje – w ćwierćfinale z Hurtapem Junior Łęczyca (2:1), a w półfinale z Kamionką Mikołów (3:2). Na decydujące starcie zespół ten zachował jednak więcej sił i był bardzo skuteczny. BSF został zupełnie rozbity już w pierwszej połowie, którą przegrał aż 0:4.

Po przerwie podopieczni trenera Rynducha spróbowali jeszcze dogonić rywali, ale zaowocowało to jedynie zdobyciem honorowej bramki przez Pawła Matrasa. Było to trafienie o tyle cenne dla kapitana bocheńskiej drużyny, że zapewniło mu tytuł króla strzelców turnieju. Rekord wygrał ostatecznie 5:1 i potwierdził, że zdominował obecnie zarówno rozgrywki Futsal Ekstraklasy, jak i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Mimo dość wysokiej porażki w finale zespół BSF-u osiągnął wielki sukces. Po dwóch złotach tym razem bochnianie mogą do kolekcji dodać srebrne medale, co potwierdza, że w klubie bardzo dobrze szkoli się młodzież. Obiecujący debiut zaliczył Kamil Rynduch, dla którego było to pierwsze poważne wyzwanie w karierze trenerskiej. Udział w sukcesie drużyny mają także Krystian Jaszczyński – trener bramkarz, Rafał Gnutek – kierownik drużyny, Paweł Piątkowski – fizjoterapeuta, a także obecny na turnieju wiceprezes Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu – Dawid Kociołek.