A klasa Bochnia. Piast na czele

498 0

Jako pierwsi na A-klasowe boiska wybiegli w sobotę zawodnicy Piasta i Victorii. Spotkanie to zapowiadało się jako łatwa przeprawa dla łapanowian. Tymczasem do przerwy, mimo przewagi optycznej Piasta, utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się, ale tym razem gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po strzale Trybuły. Niespełna dziesięć minut później goście wyrównali po strzale Makówki i niepewnej interwencji Babrala. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym remisem, w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów strzelił Migas. Zwycięstwo Piasta wyniosło go na fotel lidera kosztem Tarnavii.

Piast Łapanów – Victoria Słomka 2:1 (0:0)
bramki: Trybuła 47′, Migas 90+3′ – Makówka 56′
Piast: Babral – Satoła (46. Migas), Banaś, Kuras, Wojewoda – Drożdż, Musiał, M. Kasprzyk, Trybuła – Świątko, Nowak (70. Hybel)

Dotychczasowy lider zagrał w Gawłówku z Żubrem. Spotkanie określane jako mecz kolejki zakończyło się remisem 2-2. Bramki dla gospodarzy strzelili: Paweł Rakoczy i Mariusz Buras. Wynik ten spowodował, że Tarnavia została wyprzedzona o jeden punkt przez Piasta, a Żubr utrzymał trzecią lokatę w tabeli.

Szansę na wejście do pierwszej trójki miała Raba Niedary, ale zremisowała ze swoją imienniczką z Książnic 1-1. W tym twardym meczu, w pierwszej połowie więcej działo się pod bramką ekipy z Niedar. Gospodarze nie potrafili jednak stworzonych okazji zamienić na bramki. Nie wykorzystany rzut karny, strzał, który obił poprzeczkę uratowało Rabę Niedary, która próbowała rozerwać szyki rywala atakiem pozycyjnym, od straty gola, a może nawet dwóch. Po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Arkadiusza Borycza. Wyrównał na kwadrans przed końcem zawodów Mateusz Klesiewicz. Dla gości zdecydowanie większą stratą niż dwa punkty, jest kontuzja Patryka Kubika.

Raba Książnice – Raba Niedary 1-1
Bramki: Borycz 51′ – Klesiewicz 76′
Raba Książnice: Woźniak – Mariusz Kucharski, Stachel, Borycz, Lech – Jawień (85. M. Ślusarczyk), Długosz (46. Bułat), Lisowski, Kaleta (70. Konieczny), Świętek – Jagła (46. Golec).
Raba Niedary: P.Klasa – D.Tomczyk, T.Wilk, S.Rzepecki (60′ R.Wilk), M.Kaczmarczyk – M.Klesiewicz, K.Sikora, P.Kępa, D.Mączka, M.Kwarta (80′ K.Wanicki) , P.Kubik (32′ P.Długoszewski)

O miejsce premiowane awansem do ligi okręgowej ma szansę powalczyć także Górnik Siedlec. Drużyna Wojciecha Stanisza pokonała, po tak zwanym meczu walki, na własnym boisku Beskid Żegocina. Jedyna bramka meczu padła w 12 minucie po stałym fragmencie gry.

W derbach gminy Rzezawa lepszy GOSiR Novi/Rzezawianka od Borkowianki. Złotą bramkę meczu strzelił Krzyżanowski. Dzięki temu zwycięstwu drużyna trenera Budenki odskoczyła Victorii Słomka o 3 punkty.Z kolei strata punktów przez ekipę Romana Kukli (po zeszłotygodniowym wysokim zwycięstwie nad rezerwami Drwini) powoduje, ze traci ona bezpośredni kontakt z zespołami walczącymi o awans.

Skład GOSiR: K.Mrówka – K.Krokosz , P.Janus , K.Krzyżanowski , K.Cierniak – B.Mrówka , S.Włudyka , R.Góral ( 65 ‚ K. Wojtoń ) , M.Babral ( 46′ D.Rysak ) , B.Berowski – A.Daniec ( 80’ D.Sekman )

Rezerwy piątoligowej Drwini po wysokiej porażce w zeszłym tygodniu zrehabilitowały się przed własną publicznością pokonując Trzcianę 2-1. Bramki dla gospodarzy strzelili: Kordeusz i Paluch, dla gości – Górka. W składzie GKS wystąpił były szkoleniowiec pierwszej drużyny – Mariusz Krzywda. Dzięki temu zwycięstwu GKS II obronił swoją przedostatnią lokatę w tabeli.

GKS II Drwinia: Dziura K., Tabor Piotr, Tabor Paweł, Kułaga M., Biernat B., Krzywda M., Kordeusz W., Sieczka K., Kaźmirek T., Sarara R., Pępuś P., ponadto grali: Dziura K., Tabor Piotr, Tabor Paweł, Kułaga M., Biernat B., Krzywda M., Kordeusz W., Sieczka K., Kaźmirek T., Sarara R., Pępuś P.

Tuż za plecami Drwini jest ostatnia drużyna tabeli -Czarni Kobyle, którzy wysoko, bo aż 7-0 pokonali w Proszówkach Błyskawicę. Bramki dla gości strzelili: Łukasz Tobiasz 4, Bartłomiej Kulas oraz Krzysztof Rębilas 2. Czarni nadal tracą do GKS II jeden punkt, ale zmniejszyli stratę do Słomki już tylko do czterech „oczek”.